NIKOLA JOKIĆ, BOG KOŠARKE: Srbin je košarkaški vanzemaljac, neverovatno je šta je uspeo za jedno poluvreme... (VIDEO)

08. 02. 2023. u 07:57

KOŠARKAŠI Denver nagetsa su kao domaćini ubedljivo savladali tim Minesote timbervulvsa 146:112. Najbolji srpski košarkaš i dvostruki uzastopni MVP NBA lige Nikola Jokić ubeležio je novi tripl-dabl učinak, još u prvom poluvremenu utakmice.

НИКОЛА ЈОКИЋ, БОГ КОШАРКЕ: Србин је кошаркашки ванземаљац, невероватно је шта је успео за једно полувреме... (ВИДЕО)

Tanjug/AP

Na kraju prve deonice meča rezultat između Denvera i Minesote bio je 49:19 u korist domaćina. Što je doprinelo na kraju 38. poenu u sezoni.

Srpski as je na poluvremenu već imao 19 poena i po deset skokova i asistencija.

Na kraju meča Jokić je upisao 20 poena, 16 asistencija i 10 uhvaćenih lopti i to za nepunih 28 minuta u igri.

Ovi statistički podaci pokazuju da je Nikola Jokić tek treći igrač u istoriji NBA lige koji je zabeležio 20 poenam 15 ili više dodavanja, 10 ili više skokova za 28 minuta igre ili manje, te se pridružio Raselu Vestbruku i Medžiku Džonsonu na listi ubedljivih tripl-dabl učinaka.

Tanjug/AP

Šuterski raspoložen bio je Majkl Porter iz Denvera koji je protivniku iz Minesote dao 30 poena, dok je Aron Gordon ubeležio 24 poena.

Kod Minesote su odskočili Entoni Edvards i Luka Garza sa 19 poena, a na terenu proveli su po dvadesetak minut.

Denver u narednom kolu gostuje kod Orlanda, dok Minesota gostuje kod Jute.