"KENGURI" POJELI "LAVICE": Srbija bez podviga u Sidneju

25. 09. 2022. u 11:50

KOŠARKAŠICE Srbije su u "B" grupi na Svetskom prvenstvu igrale protiv domaće Australije, a trijumf domaćeg tima nije ni u jednom trenutku doveden u pitanje.

КЕНГУРИ ПОЈЕЛИ ЛАВИЦЕ: Србија без подвига у Сиднеју

FIBA.BAsketball

Nakon poraza od Kanade i pobede nad Japanom usledio je novi, najteži poraz na Mundobasketu za srpske košarkašice. Australija je u sidnejskom "Superdomu" rutinski slavila protiv naše reprezentacije 69:54.

Izabranice Marine Maljković ostale su na petom mestu ispred selekcije Malija.

Nakon prve četvrtine bilo je jasno da je pred Srbijom težak posao. Puleni Sandi Brondelo poveli su 18:10, a svoju prednost čuvale su domaće košarkašice sve do poluvremena.

U trećoj deonici uspele su Australijanke da odu na +16, a tada je usledio period igre u kojem je odbrana srpskih lavica bila na nivou, te su uspele da se ponovo spuste na osam poena zaostatka.

Ipak, u poslednjih 10 minuta Australijanke su zaigrale dosta angažovanije i do kraja meča nisu dozvolile našim košarkašicama da se vrate u meč.

U sastavu Srbije se istakla Ivon Anderson sa 16 poena, sedam skokova i šest asistencija. Saša Čađo je dodala 12 poena.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Bek Alen sa 16 poena.

U ovoj grupi je rano jutros Francuska pobedila Mali sa 74:59. Francuska ima skor 2-1, dok je Mali ima sva tri poraza.

Od 12.30 sati igraju Japan i Kanada. Japanke imaju učinak 1-1, a Kanađanke su startovale sa dva trijumfa.