KARI UPALIO "BEAST MODE": Stef neverovatnom partijom Voriorsima doneo izjednačenje

11. 06. 2022. u 08:45

KOŠARKAŠI Golden stejta savladali u Boston sa 107:97 u četfrtoj utakmici i došli do izjednačenja na 2:2 u pobedama u finalnoj seriji.

КАРИ УПАЛИО БЕАСТ МОДЕ: Стеф невероватном партијом Вориорсима донео изједначење

U vrlo dramatičnoj utakmici punoj obrta tim Ratnika je sjajnom igrom i efikasnošću predvodio Stef Kari.

Prva zvezda Golden stejta je na gostujućem terenu odigrao još jednu sjajnu partiju i meč završio sa čak 43 postignuta poena uz 10 skokova i 4 asistencije.

Zanimljivo je da su dva najefikasnija igrača iz suparničke ekipe imala gotovo identičan zbirni učinak jer je Džejson Tejtum završio sa 23 a Džejlen Braun sa 21 poenom.

Boston je dobro ušao u meč na svom terenu i trojkama Džejsona Tejtuma poveo početkom prve četvrtine sa čak sedam poena prednosti, ali je Kari uspeo da to anulira.

Slična situacija se ponoviča i u drugoj četvrtini ali je Boston uspeo da na poluvreme ode sa pet poena prednosti.

U drugom poluvremenu Kari je nastavio sjajnu igru ali su se aktivirali Tompson i Vigins, pa su Ratnici uspeli da anuliraju prednost, načine preokret i dođu do izjednačenja u finalnoj seriji.

Tompsom je meč završio sa 18, a Vigin sa 17 postihnutih poena i imali su odličnu podršku Džordana Pula sa 14 poena. Naš internacionalac Nemanja Bjelica je u igri bio 9 minuta i za to vreme imao jedan efikasan skok.

Na drugoj strani u Bostonu su dvocifren učinak imali Smart sa 18 i Derik Vajt sa 16 poena ali je sve to bilo nedovoljno da se zaustave raspoloženi Ratnici.

Peta utakmica finala NBA lige igraće se u San Francisku.

BONUS VIDEO: Srbija je ponosna: Fotografija MVP Jokića na Geneks kuli