BOSTON UZVRAĆA UDARAC: Nezapamćen rafal Seltiksa (VIDEO)

20. 05. 2022. u 08:32

KOŠARKAŠI Bostona pobedili su prošle noći u gostima ekipu Majamija sa 127:102 i izjednačili na 1:1 u finalu plej-ofa Istočne konferencije NBA lige.

БОСТОН УЗВРАЋА УДАРАЦ: Незапамћен рафал Селтикса (ВИДЕО)

Foto AP

Najzaslužniji za pobedu Bostona bili su Džejson Tejtum sa 27 i Markus Smart i Džejlen Braun sa po 24 poena. Smartu je nedostajao jedan skok za tripl-dabl učinak, pošto je upisao 12 asistencija i devet uhvaćenih lopti.

Dvocifreni učinak u pobedničkom timu imali su i Grent Vilijams sa 19 poena, kao i Al Horford i Pejton Pričard koji su postigli po deset.

U redovima Majamija najbolji je bio Džimi Batler koji je postigao 29 poena za 32 minuta na terenu, dok su Viktor Oladipo i Gejb Vinset dodali po 14 poena.

Majami je bolje otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini je stigao do deset poena prednosti, ali je Boston serijom trojki preokrenuo rezultat.

Seltiksi su za 18 minuta bili bolji od Majamija sa 60:21, što im je donelo prednost na poluvremenu od 70:45.

Prednost od 25 poena na poluvremenu bila je najveća u nekoj utakmici plej-ofa koji je neki tim imao u gostima.

Na kraju je malo nedostajalo da Boston upiše najubedljiviju pobedu ikada u doigravanju, a da Majami doživi najteži poraz. Najubedljivija pobeda Seltiksa do sada u plej-ofu iznosi 40, a najteži poraz Majamija 36 poena.

Naredne dve utakmice ove serije igraju se u Bostonu, a prva je u noći između subote i nedelje.

BONUS VIDEO: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce do najboljeg košarkaša na svetu