SRBIJA JE ŠAMPION EVROPE U KOŠARCI! Srpkinje razbile Francusku (FOTO) (VIDEO)

A. Ilić

27. 06. 2021. u 20:09 >> 22:46

KOŠARKAŠICE Srbije su šampionke Evrope. Savladale su naše košarkašice Francusku sa 63:54

СРБИЈА ЈЕ ШАМПИОН ЕВРОПЕ У КОШАРЦИ! Српкиње разбиле Француску (ФОТО) (ВИДЕО)

Košarkašice Srbije učinile su nas ponosnima! Iako je Francuska bila favorit, Srbija je pobedila ubedljivom igrom.

Nakon egala u prvoj četvrtini Srbija dobija 11:14. U drugoj deonici naše košarkašice došle su do devet poena prednosti, a na poluvremenu imale su naše dame 31:26.

U trećoj deonici odlična igra izabranica Marine Maljković. U jednom trenutku povele su Lavice sa 19 poena razlike. Na kraju deonice "samo" 48:40.

Sigurno su igrale naše košarkašice u poslednjoj deonici, gde je ulogu vođe preuzela Ivon Anderson koja je u ključin trenucima preuzela kontrolu i na kraju zasluženo vođstvo Srbije 63:54.

Srbija - Francuska 63:54 (14:11, 17:15, 17:14)

Srbija: Anderson 18, Bruks 15, Dabović 9, Krajišnik 2, Vasić 12, Butulija, Čađo, Crvendakić, Dugalić 2, Janković, Jovanović 3, Škorić 2

Francuska: Čartero 6, Džouns 13, Mijem 2, Vukosavljević 15, Vilijams 5, Ciak 1, Dušet, Epupa, Gruda 5, Sara Majkl 6, Rupert, Čačuong

ČETVRTA ČETVRTINA

63:54 - Pogađa Ivon Anderson!

61:54 - Anderson pogađa kao na basketu, Džons pogađa za tri u dva vezana navrata.

59:48 - Bruks pogađa. Novi poeni kapitena Srbije. Dobro po Srbiju je što Francuskinje ne stižu do koša. U poslednja dva minuta Srbija ulazi sa 11+

57:48 - Koristi igru u reketu Francuska, Gruda postiže peti poen. Do sada rivalke Srbije nisu koristile igru u reketu kao primarno oružje.

57:46 - Odlična Ivon Anderson. Ušla je u ritam u poslednjoj deonici. Dolazi do 16. poena. Polovična je sa penala bila Gruda.

55:45 - Nova trojka Vukosavljević.

55:42 - Anderson povlači kontru, dodaje do Dabovićeve, ona se odlučuje na dodavanje Bruks. Novi poeni Srbije.

53:42 - Trojka Jelene Bruks, pa dobra odbrana Anderson.

50:42 - Dobra odbrana Srbije, ali ne koriste Srpkinje neopreznost. Potom Ivon Anderson dolazi do nove ukradene lopte, ali promašuje pod košem Francuske. Nema poena minut i po. Kruži oko bloka Anderson i dolazi do poena sa poludistance. Čartero pogađa za dva.

TREĆA ČETVRTINA

48:40 - Čartero pogađa penale. Potom Tina Krajišnik pravi faul. Jeftino je Srbija prokockala ubedljivu prednost. Greške naših dama vratile su Francusku u život. Cijak pogađa sa penala. Francuska pred poslednju deonicu pravi seriju 9:0.

48:36 - Džouns postiže nove poene. Trojka za Francusku. Posle nameran faul za Škorić koja je udarila protivnicu.

48:33 - Koriste grešku Anderson Francuskinje, Džouns dolazi do lakih poena.

48:31 - Četiri vezana poena Vukosavljević i Mišel, a sa druge strane protutnjala je na polaganje Anderson. Dobru odbranu igrala je Srpkinja američkog porekla, pokvukla je kontru i probala atraktivno da proigra, Srbija gubi loptu.

46:28 - Srbija ne staje. Prvu trojku na meču pogodila je i Nevena Jovanović, dobar deo posla obavila je i asistencijom Ivon anderson.

43:28 - Prvi poeni za Francusku u deonici, postigla ih je Vukosavljević sa penala. Odmah odgovara Anderson koja ubacuje svoj deseti poen.

41:26 - Francuska ne može da se sabere, pet minuta su bez koša. Pogađa sada i Ivon Anderson.

39:26 - Srbija je na plus trinest, dve vezane trojke Ane Dabović.

36:26 - Ana Dabović pogađa za tri na dodavanje Sonje Vasić. Pogađa Dabovićeva uz zvuk sirene.

33:26 - Dobro se kreće lopta na početku treće deonice. Sonja Vasić svojim 10. poenom upisuje Srbiju u ovoj deonici, a potom Vasić lepi blokadu Grudi. Tina Krajišnik ovoga puta igra dobru odbranu na lopti. pokušava Vasić za tri - neuspešno. Tri minuta bez poena Francuskinje.

DRUGA ČETVRTINA

31:26 - Ponovo Vukosavljević dolazi do poena, ovoga puta sa penala.

31: 24 - Gruda dodaje do Sare Mišel kojoj je ostavljeno previše prostora, druga vezana trojka za Francuskinje.

31:21 - Bruks pogađa sa penala, a sa druge strane Vukosavljevićeva pogađa drugu trojku. Dugalić još jednom krade loptu. Odlična odbrana.

29:18 - Previše prostora ostavljeno je Anderson koja pogađa. Srbija po prvi put dvocifrena.

27:18 - Ivon Anderson proigrava Vasićevu, a Sonja pogađa za tri u pravo vreme. Maksimalnih +9 za Srbiju!

24:18 - Bruks vraća Srbiju na šest poena, a selektorka Francuske traži minut odmora.

22:18 - Ivon Anderson upisuje četvrti poen nakon dosta teške situacije.

20:18 - Škorić pogađa sa penala. Šarteru promašuje za tri, a odličnu odbranu na lopti igrala je Ivon Anderson. Promašila je Sonja Vasić, Jelena Bruks skače za loptom, ali joj je pobegla u aut. Tina Krajišnik krade loptu, ali to naše devojke nisu iskoristile.

18:18 - Marina Johanes pogađa za dva - serija 7:0 Francuske.

18:16 - Sara Mišel pogađa za dva, pre toga Nevena Jovanović promašuje dva bacanja.

18:14 - Dugalić pogađa iz kornera, a stiže brzo odgovor sa druge strane, pogađa Gabi Vilijams.

16:11 - Pogađa i Ivon Anderson, Srbija na do sada maksimalnih +5. Sijak pravi faul u napadu sa druge strane.

PRVA ČETVRTINA

11:14 - Gabi Vilijams pogađa skok šut, za kraj četvrtine. Srbija vodi nakon 10 minuta

12:9 - Poenima Bruks sa penala Srbija održava tri poena prednosti. U narednom napadu odlična odbrana Srbije. Promašuje Crvendakić, a Krajišnik pogađa nakon skoka u napadu.

10:9 - Šateru pogađa za dva. Treći timski faul Srbije na dva minuta do kraja. Imaju naše košarkašice još jedan faul pre bonusa.

10:7 - Srbija prvi put vodi, trojka Dabovićeve, a potom Ana krade loptu. Odličan početak Srbije.

7:7 - Usledio je dvoboj Vukosavljevićeve i Vasićeve. Sada su obe bile precizne za dva poena. Čvrsta i agresivna igra obe reprezentacije. Promašila je Dabovićeva, Bruks hvata loptu, promašuje i iskusno krilo Srbije.

5:5 - Sonja Vasić pogađa sa druge strane takođe za tri.

5:2 - Prva trojka na meči - za Francusku. Pogodila je Valerijan Vukosavljević. Jak tempo utakmice na samom startu.

2:2 - Duše je pogodila za Francusku, Bruks odgovara sa druge strane.

0-0 - Utakmica je počela, lopta je za Francusku.