BOGDANOVIĆ PONOVO POGAĐAO TROJKE: Atlanta pobedila NJujork i povela u seriji (VIDEO)

29. 05. 2021. u 07:46

ATLANTA Hoksi savladali su Njujork Nikse u trećoj utakmici plej-of serije NBA lige sa 105:94 i sada vode 2-1. Dobru utakmicu za klub iz Džordžije odigrao je Bogdan Bogdanović.

БОГДАНОВИЋ ПОНОВО ПОГАЂАО ТРОЈКЕ: Атланта победила Њујорк и повела у серији (ВИДЕО)

Bogdanović je za nešto manje od 40 minuta na parketu postigao 15 poena, imao je osam skokova i tri asistencije.

Srpski reprezentativac imao je dobro šutersko veče, posebno za tri poena 3/4, dok je za dva imoa učinak 3/8.

Hoksi su odigrali fantastičnu drugu četvrtinu - 29:13 i to im je omogućilo da praktično već tada reše meč.

Njujork je pokušavao da se vrati, ali u tome nisu uspeli, pa su morali da se pomire sa činjenicom da Atlanta ponovo vodi u seriji.

U pobedničkom timu najviše se istakao Trej Jang je postigao 21 poen, a uz to je imao i 14 asistencija, pratio ga je Bogdan Bogdanović sa 15. Dobar meč odigrao je Džon Kolins koji je okončao meč sa 14. Na drugoj strani najbolji je bio Derik Rouz sa 30 poena, dok je Džulijus Rendl okočao meč sa 14 poena i 11 skokova.

Podsetimo, Atlanta je seriju otvorila pobedom u gostima (107:105) 24. maja, a dva dana kasnije Njujork je izjednačio rezultat u seriji (92:101). Neizvesna borba nastavljena je večeras novom pobedom Hoksa, a četvrti susret zakazan je za 30. maj.