SITI DRŽAO FUDBALSKI ČAS PARIŽANIMA: Marez uništio PSŽ i kupio Gvardioli kartu za dugo čekano finale Lige šampiona

04. 05. 2021. u 20:10

FUDBALERI Mančester sitija plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su večeras i u revanšu pobedili Pari Sen Žermen.

СИТИ ДРЖАО ФУДБАЛСКИ ЧАС ПАРИЖАНИМА: Марез уништио ПСЖ и купио Гвардиоли карту за дуго чекано финале Лиге шампиона

Foto AP

Posle 2:1 u Parizu, u revanšu u Mančesteru bilo je 2:0.

Strelac je bio Rijad Mahrez u 11 i 63. minutu.

PSŽ je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je u 69. minutu isključen Anhel Di Marija.

Drugi finalista biće poznat nakon sutrašnje utakmice između Real Madrida i Čelsija.

Prvi duel dva tima završen je nerešeno 1:1.

Finale Lige šampiona igraće se 29. maja u Istanbulu.

BLOG

DRUGO POLUVREME

90 . MINUT - Kraj meča i velika pobeda Sitija za plasman u finale.

89. MINUT - Žuti karton i za Danila, a Nejmar je ostaoa da leži na drugom delu terena. Podigao se Brazilac, ali teško ide.

87- MINUTA - Oštar start Kimpembea, ali samo žuti karton. Žesus je dobro prošao da ga nije Francuz povredio

86. MINUTA - Ništa se ne dešava na Etihadu. Oba tima čekaju da Kujpers svira kraj meča.

82. MINUTA - Izlazi De Brujne i Bernardo Silva, a ušli su Sterling i Žesus.

77. MINUT - Odlična šansa za Fodena, ali lopta odlazi malo pored gola. Navas nije morao da reaguje.

75. MINUT - Kujpers je podelio nekoliko žutih kartona. PSŽ nema više šansi.

69. MINUT  - Crveni karton za Di Mariju. Očajan potez Argentinca, koji je namerno nagazio Fernardinja i ugasio poslednju nadu PSŽ-a.

63. MINUT - GOOOOOOL! Siti je završio posao. Opet Marez i 2:0. Kontra Mančester sitija koju su predvodili Foden i De Brujne, a na kraju Alžirac sa 3-4 metra rešava akciju!

61. MINUT - Imao je PSŽ šansu da zakomplikuje polufinale u Mančesteru, ali odbrana Sitija ne dozvoljava gostima da matiraju Edersona.

60. MINUT - Dvostruka izmena u timu PSŽ-a, Draksler i Moise Kin ulaze umesto Andera Erere i Maura Ikardija.

54. MINUT - Siti prvi preti u nastavku. Odličan udarac Fodena, ali Navas branui. U sledećem napadu PSŽ je mogao do šanse, ali Nejmar je pokazao sebičnost i samo korner iz koga se ništa nije desilo.

46. MINUT - Na startu drugog poluvremena mnogo bolji teren nego u prvih 45. minuta.

PRVO POLUVREME

45. MINUT - Idealno poluvreme Sitija. PSŽ je imao samo šansu od 15 do 22. minuta. Mančester je mogao u nadoknadi da duplira prednost. Navas je dva puta spasao PSŽ.

41. MINUT - Siti kontroliše utakmicu.

36. MINUT - Erera šutira, ali lopta ide preko gola. Ederson nije morao da reaguje. Nema PSŽ ideju.

32. MINUT - PSŽ je opet preuzeo terensku incijativu. Ali nema šansi nisu opasni kao u prvom delu prvog poluvremena.

25. MINUT - Miran period meča. Siti je zaustavio napade Parižana i sada u potpunosti diktira i meč, ali što je još važnije još i rezultat.

18. MINUT - Di Marija je promašio prazan gol posle greške odbrane Sitija. Ederson nije bio na golu, ali Argenitinac nije pokazao zbog čega je godinama jedan od najboljih igrača sveta.

17. MINUT - PSŽ je pogodio prečku! Markinjos je dobro reagova posle centaršuta i šutirao odlično, ali bio za malo neprecizan.

11. MINUT -  GOOOOOOL! Marez donosi prednost Sitiju. Ederson je ispucao jednu loptu, koja je došla do Zinčenka, a ovaj odigrao idealno za De Brujnea i loš šut Belgijanca, ali na sreću domaćih lopta dolazi do Mareza koji je rutinski matirao Navasa.

7. MINUT - Bjorn Kujpers je svirao penal za PSŽ, a onda posle pregleda i VAR reakcije poništio odluku. Lopta je Zinčenka ipak pogodila u rame. Holanđanin je podlegao pritisku gostiju, ali spasao ga je VAR.

5. MINUT - PSŽ ima posed, Siti se odlučio na kontranapad. Još uvek bez ozbiljnijih šansi, samo jedno malo uzbuđenje u šesnaestercu domaćih. Posle odlične asistencije Veratija, Nejmar loše šutira.

1. MINUT - Krenuo je spektakl na Etihadu. Sneg u Mančesteru i loš teren praviće velike probleme igračima. Pitanje je kako će se snaći domaći tim, s obzirom da je Gvardiola poznat kao trener koji voli posed.