PSŽ I ČELSI U POLUFINALU LŠ: Atomski fudbal u Parizu, pobede Porta i Bajerna koje im ne znače (VIDEO)

13. 04. 2021. u 20:32 >> 22:53

FUDBALERI Bajerna pobedili su PSŽ sa 1:0 u revanšu četvrtfinala Lige šampiona, ali to im nije bilo dovoljno da se domognu polufinana Lige šampiona. Među četiri najbolje ekipe igraće francuski šampion.

ПСЖ И ЧЕЛСИ У ПОЛУФИНАЛУ ЛШ: Атомски фудбал у Паризу, победе Порта и Бајерна које им не значе (ВИДЕО)

Atomski fudbal viđen je u Parizu. Klub iz Minhena je došao do čuda, malo mu je nedsotajalo da do njega dođe.

Prštalo je na obe strane, šanse su se ređale ispred golova Kejlora Navasa i Manuela Nojera i pravo je čudo kako je samo šut Erika Maksima Čupo-Motinga završio  u mreži.

Posebno je prvo poluvreme bilo sadržajno - Nejmar je mogao da se proslavi. Tri puta je pogađao okrvi gola (dve stative i jedna prečka). Imao je šanse i Kilijan Mbape, ali kapiten Bajerna se nije dao savladati.

Imali su izabranici Hansija Flika svoje prilike pored gola, no ni oni nisu bili precizni. Falio je mnogo Bavarcima Robert Levandovski koji bi sigurno mnogo toga doneo prvaku Nemačke.

Bajern je stezao obruč kako ispred gola domaćina kako je vreme odmicalo, otvorilo je to prostor PSŽ-u za kontre, no igrači Maurisija Poketina nisu uspeli da postignu pogodak.

Praktično je ova utakmica bila preslikana kao ona u finalu Lige šampiona prošle sezone. Rezultat je identičan, a i tada se kao i sada očekivao veliki broj golova.

Kada je druga utakmica u pitanju Porto je savladao Čelsi sa 1:0 u meču koji se igrao u Sevilji zbog korona protokola.

Nije bilo mnogo izglednih šansi. "Plavci" su znali zbog čega su tu. Sačuvali su stečenu prednost i plasirali se u polufinale elitnog takmičenja.

Jedini gol koji je bio pravo remek-dalo postigao je Mehdi Taremi u četvrtom minutu nadoknade. Inače Iranac je sa klupe ušao u 63. minutu usmesto Marka Grujića.

Sastavi timova:

PSŽ: Navas - Dagba, Danilo, Kimpembe, Dijalo - Gej, Paredes - Di Marija, Nejmar, Draksler - Mbape.

Bajern: Nojer - Pavar, Boateng, Ernandez, Dejvis - Kimih, Alaba - Sane, Miler, Koman - Čupo-Moting.

Čelsi: Mendi - Aspilikueta, Silva, Ridiger - Džejms, Žoržinjo, Kante, Čilvel - Maunt, Haerc, Pulišić.

Porto: Marčesin - Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi - Serđo Oliveira, Grujić, Uribe - Korona, Marega, Otavio.

DRUGO POLUREME: PSŽ - Bajern 0:1

90+4. MINUT - Kraj utakmice!

82. MINUT - Odličan lažnjak je prodao Sane jednom igraču PSŽ-a, završnica nije bila onakva kakbu je želeo da bude nemački igrač.

79. MINUT - Postigao je Mbape gol, ali je on poništen zbog minimalnog ofsajda u kojem se našao brzonogi Francuz.

68. MINUT - Nema mnogo uzbuđenja u poslednjih nekoliko minuta. Jedino vredno pomena je žuti karton koji je zaradio Tomas Miler nakon oštrog starta nad Leandrom Paredesom.

61. MINUT - Malo zatišje posle atomoskog fudbala u Parizu.

53. MINUT - Porpuštaju šanse domaći fudbaleri. Sada je Di Marija poslao loptu pred gol, ali je Nejmar zakasnio.

48. MINUT - Prvi ozbiljan pokušaj imao je David Alaba, no nije bio precizan pa je rezultat ostao neporomenjen.

46. MINUT - Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME: PSŽ - Bajern 0:1

45+2. MINUT - Dobra prilika za goste u finišu prvog dela. Sane je šutirao sa 16 metara, dobrom intervencijom se istakao Kostarikanac na golu PSŽ-a. To je ujedno bio poslednji pokušaj u prvom poluvremenu.

40. MINUT - Kazna na drugoj strani. Bajern je poveo golom Čupa-Motinga. Šutirao je Miler, odbranio je Navas, ali je Kamerunac natrčao na loptu i glavom je smestio u mrežu.

39. MINUT - Neda se Nejmaru. Opet okvir gola. Pogodio je u razmaku od šest-sedam minuta dva puta stativu i jednog mrečku.

37. MINUT - Kakav je majstor fudbala Nejmar. Prelepo se oslobodio čuvara, plasirao loptu i ovoga puta okvir gola bio saveznik šampiona Nemačke - sada prečka.

34. MINUT - Opet Nejmar, i opet sjajni Nojer. Tukao je Brazilac iskosa sa desne strane, odličnom paradom uz pomoć stative Nemac je ostavio mrežu netaknutom.

28. MINUT - Najbolja prilika na utakmici. Mbape je protutnjao po levoj strani, ostavio je za Nejmara, ali fantastično je reagovao Nojer i spasao svoju ekipu.

27. MINUT - Opasan udarac Sanea. Lopta je ipak otišla malo pored leve stative, baš kao i pokušaj Džošue Kimiha.

22. MINUT - Prvi korner na utakmici izveli su gostujući fudbaler, ali lako je reagovala odbrana domaćeg tima.

15. MINUT - Nakon nekoliko furioznih uvodnih par minuta došlo je do zatišja. U ovom trenutku se ništa ne dešava u Parizu.

7. MINUT - Moglo je biti opasno po gol Kejlora Navasa. Koman je dodao loptu do Čupo-Motinga, no ovaj se nameštao i odbrana domaćih je reagovala i otklonila opasnost.

3. MINUT - Velika prilika za šampiona Francuske. Stuštio se u kazneni prostor Bajerna Mbape, ali je iskosa sa desne strane šutirao pored gola Manuela Nojera.

1. MINUT - Počela je utakmica na "Parku Prinčeva".

DRUGO POLUVREME: Čelsi - Porto 0:1

90+4. MINUT - Porto je poveo. Gol je postigao rezerista Taremi. To je bio poslednji trzaj gostiju.

80. MINUT - Ređaju se korneri kao na traci za Porto, izvodi ih Serđo Oliveira. Ipak, opasnosti za Čelsi nema.

69. MINUT - Probao je Taremi glavom, taj pokušaj je zaustavio Mendi.

62. MINUT - Izabranici Tomasa Tuhela znalački čuvaju rezultat koji su ostvarili u prvom meču.

53. MINUT - Dva vezana korner izveo je Porto, ali bez opasnosti po gol kluba iz Londona.

47. MINUT - Startovalo je i drugo polureme na "Ramon Sančes Pishuanu".

PRVO POLUVREME: Čelsi - Porto 0:0

45. MINUT - Kraj prvog polurvremena.

39. MINUT - Veliku priliku je propustio u 33. minutu Korona. Sa pet metara je šutirao preko gola.

27. MINUT - Prva ozbiljnija situacija bila je pred golom portugalske ekipe. Probao je Haverc. Ipak, odlilnom klizećim startom jedan igrač formalno gostujućeg tima je sprečio "plavce" da povedu.

23. MINUT - Povredio se igrač Porta Hesus Korona, no ipak nije ništa ozbiljno pa će nastaviti susret.

15. MINUT - Mnogo manje uzbuđenja ima na neutralnom terenu u Španiji. Čelsi za sada znalački čuva stečenu prednost iz Portugala.

9. MINUT - Nije bilo uzbuđenja u uvodnim minutima na ovom meču. Jedino vredno pomena je korner za "plavce".

1. MINUT - Utakmica u Sevilji je krenula.