JAVOR POVEO PA STAO: Zvezdina petarda za "osvetu" Javoru (VIDEO)

11. 04. 2021. u 14:45 >> 16:55

FUDBALERI Crvene zvezde deklasirali su Javor sa 5:1 na gostovanju u Ivanjici.

ЈАВОР ПОВЕО ПА СТАО: Звездина петарда за освету Јавору (ВИДЕО)

Domaći su se pre početka utakmice hvalili da su jedini naš tim koji je uspeo da veže dve utakmice bez poraza od Stankovićeve Zvezde - to je još jedino uspelo Milanu i Hofenhajmu.

Dobro su počeli Ivanjičani i u nedelju pošto su već od četvrtog minuta vodili sa 1:0, ali ubrzo je Katai najavio preokret.

- Na vreme smo izjednačili, a mogli smo da postignemo još neki pogodak - izjavio je posle utakmice strateg šampiona Dejan Stanković.

Rezultati i strelci 31. kola: Čukarički - TSC 0:0 Mladost - Spartak 1:0 (Bojović 55), Voždovac - Proleter 1:1 (Hajdin 20 - Tomović 58. penal). Danas: Javor - Crvena zvezda 1:5 (Luković 4- Katai 8,31, Milunović 65, Ben 72, Falko 82), Partizan - Radnički Niš (19 sati). Sutra: Inđija - Bačka (16 sati), Radnik - Metalac, Napredak - Mačva, Rad - Novi Pazar, Vojvodina - Zlatibor (18 sati).

Tabela: Crvena zvezda 89 bodova, Partizan 74, Čukarički 62, Vojvodina 60, Radnik 48, Spartak 47, TSC 46, Proleter 44, Mladost 42, Radnički Niš 38, Voždovac 38, Metalac 38, Javor 37, Novi Pazar 36, Rad 33, Napredak 32, Inđija 30, Zlatibor 22, Mačva 21, Bačka 16.

86 MINUT - Pankov je ostao sam na drugoj stativi, ali je loptu levom nogom poslao preko prečke.

82. MINUT - Filipe Falko je strelac za 5:1 i jednu od najubedljivijih pobeda Zvezde u sezoni.

79. MINUT - Probao je Marko Jevremović. NIje bila loša akcija domaćih, mogao je i Zvekanov da oproba šut, ali je odigrao na stranu do Jevremovića koji je tukao preko gola.

72. MINUT - El Fardu Ben rešva pitanje pobednika, 20 minuta pre kraja. Ostao je potpuno sam u petercu, primio loptu, namestio se i zatresao mrežu.

70. MINUT - Borjan i Rušević su upisani u beležnicu sudije Lukića posle verbalnog i fizičkog duela.

65. MINUT - 3:1 Zvezdu, Milunović! Još jednom je Zvezda pokazala da joj je prekid jedno od najjačih oružja.

58. MINUT - Kraći prekid usledio je nakon što je Maričić napucao loptom sudiju Lukića i raskrvario mu nos.

54. MINUT - Pogrešio je Njegoš Petrović, posle čega je Andrej Ilić imao dobru priliku, ali je njegov šut blokirao Rodić.

5o. MINUT - Pritisak Javora, bez konkretne pretnje.

Počelo je drugo poluvreme na stadionu pored Moravice.

44. MINUT - Pokuša je Ben glavom, ali nije bio precizan.

41. MINUT - Stativa za Javor. Posle dužeg vremena domaći tim je krenuo u ofanzivu a Jeftić je pogodio okvir gola.

37. MINUT - I Njegoš Petrović je okušao sreću iz daljine, ali nisu mu podešene nišanske sprave.

31. MINUT - 2:1 za Zvezdu! Drugi gol Kataija. Lopta je zakačila jednog igrača Javora u bloku i prevarila Velimirovića.

26. MINUT - Pokušava i Krstović, ali Velimirović je opet siguran.

22. MINUT - Dobar pokušaj Gajića iz daljine, Velimirović izbacuje loptu u korner iz koga Zvezda ne uspeva da organizuje akciju.

19. MINUT - Pokušaj Kange sa distance Velimirović lako kupi loptu.

13. MINUT - Borjan istrčava skoro d opolovine terena i u poslednji čas sprečava kontru Javora.

8. MINUT - KATAI ekspresno izjednačuje. Majstorski je slobodan udarac izveo Zvezdin magiko. Lopta je završila u levom gornjem uglu gola Velimirovića.

4. MINUT - GOL za Javor!!! Strelac Luković, ovo je njegov 14. gol u sezoni. pogrešio je Borjan koji nije dobro pokrio bliži ugao.

Tim iz Ivanjice pokazao se kao tvrd orah lideru na tabeli, pošto su jesenas sačuvali mrežu na stadionu “Rajko Mitić” (0:0).

Dejan Stanković, šef stručnog štaba Crvene zvezde, rešio je da "promeša karte" posle pobede u večitom derbiju. U odnosu na meč sa crno-belima, Pankov se našao u zadnjoj liniji umesto Degeneka, a nema ni Sanoga i Nikolića, već su među starterima Kanga i Krstović.

Javor - Crvena zvezda 1:5

(Lazović 4' - Katai 8', 31', Milunović 65', Ben 72', Falko 82')

FK Javor: Velimirović, Jevremović, Ostojić, Pavišić, Jevtić, Dukure, Maričić (od 67' Rušević), Šćepanović, Nikolić, Ilić, Luković

FK Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić, Petrović, Kanga, Ivanić, Ben, Katai i Krstović.