ZVEZDA SAVLADALA PARTIZAN: Mirko Ivanić prekinuo niz crno-belih u derbijima.

A. Ilić

07. 04. 2021. u 19:59 >> 19:59

FUDBALERI Crvene zvezde i Partizana po 164. put odigrali su "večiti derbi". Domaćin je slavio 1:0.

ЗВЕЗДА САВЛАДАЛА ПАРТИЗАН: Мирко Иванић прекинуо низ црно-белих у дербијима.

Dobro je Partizan otvorio meč na stadionu Rajko Mitić. U uvodnih petnaestak minuta kontrolisali su igru.

Nakon tog perioda oslobodio se domaćin, Veljko Nikolić imao je šansu u 33. minutu, reagovao je odlično Stojković.

Do kraja prvog poluvremena priliku je imao i Filip Holender. Mađarski reprezentativac je nakon kontre gostiju savladao Milana Borjana, ali je pogodio prečku.

Drugo poluvreme otvorila je Crvena zvezda boljom i poletnijom igrom. Kanga je izveo korner, a Mirko Ivanić je zatresao mrežu u 58. minutu.

Imao je u 88. minutu Sejduba suma priliku da izjednači na dodavanje Asana, skinuo mu je udarac Milan Borjan.

Bio je to prvi trijumf Zvezde nakon pet mečeva u duelima protiv Partizana, domaćin je slavio 1:0.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 1:0 (0:0)

(Ivanić 58')

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Novak Simović

Gledalaca: /

Crvena zvezda:Borjan - Gajić, Milunović, Degenek, Rodić (Gobeljić od 87)- Sanogo, Petrović (Kanga od 46.), Nikolić (Falčineli od 46. (Pavkov od 86.)) - Ivanić, Katai (Srnić od 72.) i Ben.

Partizan: Stojković - Miljković, Vujačić, Marković, Obradović - Šćekić, Zdjelar (Jojić od 70.) - Asano, Natho (Suma od 59.), Jović (Marković L od 46.)  - Holender (Stevanović od 88.)

KRAJ MEČA - Tvrda utakmica, nijanse su odlučile pobednika.

90. MINUT - Svetozar Marković šutira, preko gola.

89. MINUT - PRILIKA ZA PARTIZAN: Suma se uvukao iza leđa defanzivaca na dodavanje Sume, odlično reaguje Borjan.

87. MINUT - Falčineli je morao da napusti igru zbog povrede.

85. MINUT - Kanga je oprobao šut sa velike udaljenosti. Odlazi "fudbal" daleko iznad gola Stojkovića.

77. MINUT - Oštar start nad Sumom Nemanje Milunovića koji dobija žuti karton. Novi prekid za crno-bele.

75. MINUT - Žuti karton dobija Degenek, usledilo je koškanje, činilo se da fudbaleri Zvezde pokušavaju da se obračunaju sa Sejdubom Sumom koji je oštro startovao na Sanoga.

72. MINUT - Tenzije i na klupi crno-belih reagovao je  Stanojević, ali i Lazar Marković koji dobija žuti karton.

69. MINUT - Sada prekid iz slične situacije, ali sa druge strane. Šutirao je Ben. Pogodio je i on "živi zid".

67. MINUT - Suma je pokušao iz prekida, okliznuo se i loptu poslao samo do živog zida.

65. MINUT - Probudio se Partizan i preuzeo kontrolu lopte, za sada ne uspevaju crno-beli da u završnici pronađu rešenje.

60. MINUT - Nakon postignutog gola domaćeg tima navijači ispred stadiona napravili su bakljadu, gust dim prekrio je gol kod severne tribine.

58. MINUT - GOL CRVENA ZVEZDA - Kanga izvodi korner, loše je Zdjelar procenio let lopte, Ivanić trese mrežu za vođstvo Zvezde.

54. MINUT - Asano je imao jedan na jedan sa Rodićem, šutirao je, hvata Borjan.

52. MINUT - Ben je oprobao šut sa ivice šesnaesterca - preko gola. Sada Zvezda bolja na početku od crno-belih.

51. MINUT - Kanga šalje u šesnaesterac, faul u napadu svira Simović

48. MINUT - Vujačić dodaje Stojkoviću koji loše ispucava, moglo je da bude veoma neprijatno po Partizan.

PRVO POLUVREME

45. MINUT - KRAJ PRVOG POLUVREMENA. Partizan je bio bolji u uvodu meča, nakon dvadesetak minuta probudila se Crvena zvezda, a najbolju šansu imao je Holender koji je pogodio prečku

43. MINUT - Jović je imao priliku nakon što je nanizao nekoliko igrača, bio je blokiran, iz drugog pokušaja srećniji je bio Borjan.

41. MINUT - PREČKA PARTIZAN  Holender nakon kontre pogađa prečku! Pre toga pogrešio je Svetozar Marković ,a u pokušaju da ispuca loptu Stojković pogađa igrača Zvezde.

40. MINUT - Spustio je Rodić za Kataija koji šutira sa ivice šesnaesterca, daleko preko gola.

36. MINUT - Dejan Stanković besan, sudija Simović zaustavlja igru kako bi mu pokazao žuti karton. Čini se da je protestovao zbog faula Šćekića koji nije dobio žuti karton

33. MINUT -  VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU Veljko Nikolić je bio u velikoj šansi. Ivanić dodao do Gajića, koji prosleđuje Nikoliću, dobro brani Stojković

27. MINUT - Asano je probao da iznenadi nakon kornera Borjana, ali je bio blokiran.

25. MINUT - Degenek je ispred šesnaesterca oborio Holendera. Ispred lopte su na sedamnaeste metara iskosa Natho i Jović. Nema gola, pogodio je živi zid.

24. MINUT - Partizan često obleće oko gola Zvezde. Crveno-beli imaju problema da zadrže loptu na svojoj polovini, a Partizan ne uspeva to da kazni za sada.

22. MINUT - Loše ispucavanje Milana Borjana, lopta dolazi do Asana, ali gube loptu crno-beli.

20. MINUT - Velika greška po boku defanzivca Partizana, otklanja opasnost, a lopta dolazi do Kataija koji šutira u Stojkovića. Malo je nedostajalo Benu da je zakači na putu ka golu.

19. MINUT - Nakon kornera Jovića lopta dolazi do Asana, Japanac je snažno raspalio po lopti koja odlazi preko gola.

18. MINUT - Holender je imao dvojicu igrača u šesnaestercu Zvezde naspram jednog defanzivca, odlučio je za centaršut, na kraju korner za Zvezdu.

15. MINUT - Aleksandar Katai je oprobao udarac, nije bio precizan.

11. MINUT - Nakon trećeg faula Simović pokazuje Rodiću žuti karton.

9. MINUT - Ponovo je Igor Vujačić bio na meti Izraelca, ali je tukao glavom preko gola.

8. MINUT - Prva prilika nakon prekida za Partizan. Izveo ga je Natho, a Vujačić je zakasnio na loptu, a Degenek ispred njega šalje uz desnu stativu.

4. MINUT - Partizan u uvodnim minutima ima više loptu u svom posedu. Pokušao je Jović da uposli brzonogog Asana, ali je ispred Japanca loptu pokupio Borjan.

1. MINUT - Lopta za zvezdu na početku duela.

Navijači domaćeg tima ostavili su poruku svojim mezimcima pred meč.

Trener Partizana dao je izjavu na Marakani pred derbi i priznao je da nije lepo spavao.

- Osećam se kao u stara dobra vremena, lep je osećaj, uzbuđen sam, ipak je čast biti deo ovakvog spektakla. Obično spavam dobro pred derbi, ali sinoć nisam, imao sam razmišljanja. U dobroj smo formi i oni i mi, ali nikada ne znate u kakvom pravcu će derbi da krene, mi ne smemo da kalkulišemo, igra nam samo pobeda, probaćemo, može da izgleda da ćemo da kalkulišemo, ali mi moramo da se borimo. Ajde da vidimo šta nam fali za titulu, da se borimo i da vidimo posle meča.

Dejan Stanković ističe da nema tenzija, te da nije bitno hoće li njegov tim igrati lepo, bitna je pobeda i na kraju titula.

- Derbi je čudan, nikada ne znaš šta će doneti. Mi moramo da budemo pravi i da idemo na pobedu. Mi se spremamo za ovu utakmicu. Radili smo dosta, razmišljamo samo o nama, zašto bismo razvodnjavali našu energiju. Svesni smo šta smo uradili do sada, tenzije ima, ali će biti fokusirana samo na teren. Cilj ove godine jeste da uzmemo titulu. Ne biram da li će to biti teži, lepši, ružniji put. Nemamo opterećenje, da li će igra izgledati lepo, bitno je da odradimo šta smo se dogovorili