ZVEZDA LAKO DO POLUFINALA KUPA: Crveno-beli savladali IMT, završili posao za poluvreme (VIDEO)

30. 03. 2021. u 15:54 >> 17:53

FUDBALERI Crvene zvezde savladali su IMT sa 3:0 i plasirali se u polufinale Kupa Srbije.

ЗВЕЗДА ЛАКО ДО ПОЛУФИНАЛА КУПА: Црвено-бели савладали ИМТ, завршили посао за полувреме (ВИДЕО)

Zasluženo su crveno-beli pobedili ekipu sa Novog Beograda i utakmicu rešili za 21 minut kada je bilo 3:0.

Strelci za tim Dejana Stankovića su bili Dijego Falćineli, Aleksandar Katai i Filipo Falko kome je ovo bio debitantski gol za Zvezdu.

Mogao je domaćin da postigne još koji gol, ali mogao je i da primi da su gosti bili bolji u realizaciji.

Zanimljivo da posle goleade u prvom poluvremenu drugo je proteklo bez ijednog pogotka, a moglo je da ih bude.

Na kraju Zvezda se domogla polufinala i pridružila se braniocu trofeja Vojvodini, Partizanu i Radniku.

Sastavi timova:

Crvena zvezda (4-1-4-1): Popović – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Sanogo – Srnić, Falko, Katai, Ivanić – Falčineli.

IMT (4-4-2): Katić – Vukašinović, Damjanović, Marković, Zorić – Stefanović, Glišić, Kijevčanin, Stamenić – Lazović, Lučić.

DRUGO POLUVREME: C. zvezda - IMT 3:0

90. MINUT - Kraj utakmice!

86. MINUT - I Pavkov je pokušao, ali odličnom paradom Katić je ukrotio pokušaj Zvezdinog napadača.

83. MINUT - Pokušava IMT da postigne pogodak i nikako da se to desi. Tukao je jedan igrač gostiju iz slobodnog udarca, lopta je otišla malo preko prečke.

78. MINUT - Dobar pokušaj Ilića. Intervenisao je Popović i krajnjim naporom odbio loptu u korner.

75. MINUT - Oprobao je udarac i Mirko Ivanić, ali lopta je otišla visoko preko gola rivala.

71. MINUT - Nema mnogo uzbuđenja. U ovim momentima deluje da i jedni i drugi jedva čekaju da se završi utakmica!

66. MINUT - Po ko zna koji put je pokazao Katai kakav je majstor. Nanizao je nekoliko igrača IMT-a i kada je trebalo da postigne gol nije najbolje reagovao.

63. MINUT - Prva prava šansa za crveno-bele u drugom poluvremenu. Falćineli je dobio loptu od Kataija, ušao u šesnaesterac gostiju, šutirao iskosa levom nogom, no nije bio precizan.

62. MINUT - Promena i kod gostiju - Stefan Ilić je zamnio Kijevčanina.

61. MINUT - Moglo je biti opasno po gol ekipe sa Novog Beograda. Centrirao je Ivanić, a Falćineli zamalo ostao kratak na drugoj stativi.

55. MINUT - Novi dobar napad gostiju, ali i ovaj je završen neuspešno. Neda se ekipi IMT-a da dođe do pogotka.

49. MINUT - Počelo je drugo poluvreme. Stanković je na teren poslao Petrovića i Vukanovića. Za sada se ništa vredno pomena nije desilo u drugom delu meča.

PRVO POLUVREME: C. zvezda - IMT 3:0

45. MINUT - Kraj prvog poluvremena!

40. MINUT - Hrabro igraju gosti. Nisu se povukli, ali nisu uspeli ni gol da postignu. Zvezda je brzo stekla ubedljivu prednost i znalački je čuva. Stanković je u međuvremenu izvršio izmenu. Nikolić je ušao na teren umesto Milunovića. Gobeljić se pomerio na štopera, a Srnić na desnog beka, dok je mladi vezista zauzeo mestu u sredini terena.

25. MINUT - IMT je već sada izveo četiri kornera. Ipak, još uvek miruje mreža Popovića.

21. MINUT - Sjajna akcija domaćih. Katai je uposlio Ivanića, ovaj Falka, a Italijan je sa pet metara lako ubacio loptu u gol rivala.

19. MINUT - Probao je Falko iz slobodnog udarca, lopta je otišla visoko preko gola Andrije Katića.

18. MINUT - Još jedan opasan napad gostiju. No, opet je Zoran Popović bio na visini zadatka.

16. MINUT - Nije IMT došao da se brani i imaju je još jednu priliku za pogodak. Rodić je pogrešio i gostima se ukazala šansa, ali je iz izgledne pozicije pogodđen spoljni deo mreže.

11. MINUT - Kakav gol Kataija! Izvela je desetka Zvezde majstorski slobodan udarac sa nekih 17 metara. Šutirao je u golmanov ugao i pogodio.

7. MINUT - Velika prilika na drugoj strani. Probao je jedan igrač gostiju. Ostao je sam na tri metra, dobro šutirao, no Popović je bio odlično postavljen.

6. MINUT - Zamalo 2:0. Lepo je Falko pronašao Srnića, ali je ovaj iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

4. MINUT - Zvezda je povela preko Falćinelija! Sjajno se kretao Italijan, ispratio centaršut Rodića i glavom sa nekoliko metara savladao golmana Katića! Nema sumnje da mu mnogo znači ovaj gol, pošto se vratio na teren nakon oporavka od virusa korona.

1. MINUT - Počela je utakmica na stadionu "Rajko Mitić".