LUDILO U TORINU: Produžeci za infarkt! Porto izbacio "Staru damu" nakon drame, Borusija eliminisala Sevilju (VIDEO)

A. Ilić

09. 03. 2021. u 20:50 >> 23:43

ODIGRANI su prvi revanš mečevi Osmine finala Lige šampiona. Duel u torinu opravdao je očekivanja javnosti.

ЛУДИЛО У ТОРИНУ: Продужеци за инфаркт! Порто избацио Стару даму након драме, Борусија елиминисала Севиљу (ВИДЕО)

Juventus je na  stadionu u Torinu dočekao Porto. Slavio je domaćin 3:2 (ukupan rezultat 4:4) Dok je meč u Dormtundu, Borusija - Sevilja završen 2:2.

Odlično je Porto otvorio meč. Imali su inicijativu, do gola dolaze u 19. minutu kada je Demiral neoprezno startovao na Taremiju. Serhio Oliveira bio je siguran izvođač najstrože kazne.

Nisu odustajali domaći igrači od napadačke igre ni u nastavku. Ipak, poluvreme je završeno sa golom prednosti gostiju.

Nakon samo četiri minuta igre u nastavku Juventus dolazi do izjednačenja. Fantastično je Ronaldo spustio za Federika Kijezu, koji plasira šut - neodbranjivo za golmana Porta.

Problemi za Porto od 54. minuta. Zbog gluposti je Taremi dobio drugi žuti karton. Ispucao je loptu nakon što je sudija zaustavio igru. Porto ostaje sa igračem manje.

Brojčanu nadmoć kasnio je Juventus u 63. minutu Kvardado je proigrao po levoj strani Federika Kijezu koji postiže drugi gol.

Igrali su se produžeci u Torinu. Postigao je drugi gol Serđio Oliveira u 116. minutu. Minut kasnije Rabio iz kornera trese mrežu.

Borusija je zbirno savladala Sevilju 5:4 (2:2 u Dortmundu).

Oba gola za domaći tim postigao je Erling Holand. Doneo je Milionerima vođstvo u 35. minutu. Potom u 54. Norvežanin postiže svoj drugi gol. Da bi Jusef en Nesiri sa "bele tačke" u 68. minutu duela. Nesiri je u 96. minutu postavio konačnih 2:2, ali će Borusija zbog gola više u prvom meču u Španiji ići dalje.

JUVENTUS - PORTO 3:2 (0:1)
(Serđio Oliveira 19' p, 116', Kijeza 49', 64', Rabio 117')

Stadion Juventusa

Sudija: Bjorn Kuipers

Juventus: Ščešni, Kuadrado, Demiral, Bonući, Aleks Sandro - Remsi, Artur, Rabio, Kijeza - Morata, Ronaldo

Porto: Marćesin, Manafa, Mbemba, Pepe, Zaidu - Korona, Uribe, Serhio Oliveira, Otavio - Marega, Taremi

KRAJ MEČA!

123. MINUT - Kvardado sjajan nakon prekida, odlično reaguje golman Porta

120. MINUT - Tri minuta produžen je meč. Totalna ofanziva Juventusa, dobro se brani Porto.

117. MINUT - GOL JUVENTUS - Dolazi Juventus do gola. Rabio pogađa nakon kornera.  POGLEDAJTE GOL OVDE

116. MINUT - GOL PORTO - Serđio Oliveira sa pristojne udaljenosti šutira, kasni Šćešnji. GOL POGLEDAJTE OVDE

113. MINUT - Kuluševski šalje do Morate, on šutira pravo u Marćesina

111. MINUT - Obećavajuća prilika za Porto. Marko Grujić se namestio na šut, nije želeo iz prve, napravio je korak više, na kraju mlak udarac.

110. MINUT -  Šutira i Kuluševski - na kraju samo gol aut.

109. MINUT -  Tukao je Ronaldo po lopti, Pepe blokira udarac. Korner za domaće.

105. MINUT KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

102. MINUT - Marćezin u svom šesnaestercu grubo startuje. Oborio je Ronalda  koji se nakon starta drži za rame. Čini se da je golman Porta krenuo na loptu. Bernardeski potom oštro startuje na Marka Grujića i dobija žuti karton zbog starta.

99. MINUT - Prilika za Porto, našao se u gol šansi Marega, na kraju dobro reaguje odbrana Juventusa.

97. MINUT - Dosta nervoze na obe strane. Igra se grubo, ali nema uzbuđenja u ovom periodu.

93. MINUT - Imao je Porto priliku iz prekida, dobro se brani Juventus.

DRUGO POLUVREME

90+3. MINUT - Kvadrado pogađa prečku, tako blizu je tim iz Torina bio prolasku dalje.

KRAJ MEČA U DORTMUNDU - Borusija - Sevilja 2:2

96. MINUT GOL SEVILjA  - Strelac je ponovo bio Jusuf en Neziri. GOL POGLEDAJTE OVDE

90. MINUT - Morata postiže gol, ali je bio ofsajd. Pet minuta produžen je meč

89. MINUT - Ulazi Marko Grujić umesto Mateusa Uribea.

85. MINUT - Marega šutira, neprecizan. Potom Pokušava Ronaldo, ali mu sa glave skira loptu Mbembe.

83. MINUT - Već u narednom napadu preti Porto, ali se brane crno-beli.

82. MINUT - Ponovo preti Kijeza. Jako šutira, ali dobro reaguje golman gostiju.

77. MINUT - Ronaldo dobija sa dense strane odličnu loptu. Hteo je da doda Morati, iako je bolje bilo da je oprobao šut, na kraju ništa.

76. MINUT - Dobra akcija Juventusa, Mekeni glavom pokušava da na drugoj strani pronađe Ronalda, reaguje dobro Marćesin

68. MINUT - GOL SEVILjA - Jusuf el Neziri pogađa sa bele tačke.  GOL POGLEDAJTE OVDE

63. GOL JUVENTUS - Kvardado je odlično proigrao Kijezu koji postiže svoj drugi gol. GOL POGLEDAJTE OVDE

60. MINUT - Pepe je, čini se, napucao svog saigrača loptom u ruku. Igrači Juventusa tražili su penal. Sudija signalizira da se meč nastavi.

56. MINUT - VELIKA PRILIKA ZA JUVENTUS - Kijeza je imao veliku šansu. Izašao je pred prazan gol, krajnjim naporom Pepe otklanja opasnost.

54. MINUT - PORTO OSTAJE SA IGRAČEM MANjE!  Velika glupost Mendija Taremija, ostavio je saigrače na cedilu. Dobio je drugi žuti karton, a potom ispucao loptu nakon zaustavljanja igre, te u nastavku Porto igra sa desetoricom!

49. MINUT - GOL JUVENTUS - Federiko Kijeza poravnava rezultat u Torinu! Kreće drama. Ronaldo je spustio loptu, a Kijeza odlično plasirao u gol Portugalaca. GOL POGLEDAJTE OVDE

48. MINUT - GOL BORUSIJA DORTMUND - Neverovatni Haland duplira prednost Nemaca! Izbegao je ofsajd zamku, nakon lepe kombinacije "oduvao" je protivničkog defanzivca u šesnaestercu. POGLEDAJTE GOL OVDE

46. MINUT - Nastavljeni su mečevi. Zanimljivo je da Porto u Torinu vrši pritisak na polovini Juventusa, očigledno je da nisu zadovoljni sa 1:0.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Juventus - Porto (0:1) - Borusija Dortmund - Sevilja (1:0)

46. MINUT - Peti korner za Juventus. Ipak, domaći nisu uspeli ni iz jednog da ozbiljno priprete gostima.

40. MINUT - Juventus pokušava da dođe do kontrole, ali za sada Pirlovi izabranici ne uspevaju da ugroze Portugalce.

35. MINUT - GOL BORUSIJA DORTMUND - Erling Haland postiže svoj deveti gol u Ligi šampiona ove sezone. GOL POGLEDAJTE OVDE

26. MINUT - Morata je ponovo izašao pred Marćesina. Napadač Juventusa ponovo je izgubio bitku sa golmanom gostiju.

24. MINUT - Previše prostora dobijaju fudbaleri Porta, Otavio je imao vremena da se namesti na šut sa dvadesetak metara, brani Ščešni. Kontantan pritisak Portugalaca.

18. MINUT - GOL PORTO - Siguran je bio Serhio Oliveira. Poslao je golmana Juventusa u jednu, a loptu u drugu stranu. GOL POGLEDAJTE OVDE

17. MINUT - PENAL ZA PORTO - Demiral je neoprezno startovao na Taremija. Kuipers pokazuje na "belu tačku

9. MINUT - Kvardado iz prekida šalje u šesnaesterac, Remzi tuče glavom, preko gola.

7. MINUT - VELIKA ŠANSA ZA PORTO - Taremi dobija odličnu loptu u šesnaesterac, šutirao je sa otprilike osam metara, blokira ga Bonući, ponovo fudbaler Porta dolazi do lopte iz odbitka, ovoga puta neprecizan je.

6. MINUT - Musa Marega izlazi sam pred Ščešnija, golman domaćih uspeva da mu zasmeta, lopta za golmana Juventusa.

3. MINUT - VELIKA PRILIKA ZA JUVENTUS - Kvardado odlično centrira.  Našao je Moratu na petercu, on tuče glavom, ali brani odlični Marćesin.

2. MINUT - Preti Gost, Uribe šutira sa distance, lopta prolazi kraj gola.

1. MINUT - Utakmica je počela.