ZVEZDA SLAVI PAVKOVA: Crveno-beli remizirali sa igračem manje protiv Milana (VIDEO) (FOTO)

A. Ilić

18. 02. 2021. u 18:20 >> 20:57

FUDBALERI Milana remizirali su protiv Crvene zvezde 2:2(0:1) na gostovanju u Beogradu.

ЗВЕЗДА СЛАВИ ПАВКОВА: Црвено-бели ремизирали са играчем мање против Милана (ВИДЕО) (ФОТО)

Uzbudljivo je bilo odmah od početka meča. Kastaljeho je već u 5. minutu postigao gol. Bio je poništen zbog ofsajda fudbalera Milana.

Ponovo su gosti poveli u 12. minutu, tada je ponovo sreća pogledala Crvenu zvezdu koja se izvukla nakon što je grčki sudija Tasos Sidiropulos posle konsultacija sa VAR sobom poništio gol Tea Ernandeza.

Dobro je u nastavku igrala Crvena zvezda. Imali su par prilika, pretili posle kornera i šutevima Mirka Ivanića iz daljine. Činilo se da će do poluvremena Zvezda uspeti da sačuva svoju mrežu. Onda je domaćinu sreća okrenula leđa.

Radovan Pankov je nespretno reagovao u 42. minutu. Nogom je uklizao, pogodila ga je lopta i završila je iza leđa Milana Borjana.

Nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu Romanjoli igra rukom. Penal za Crvenu zvezdu. U 52. minutu uspeva da izjednači Zvezda preko Kange.

Nije dugo trajala radost Zvezde, a Radovan Pankov mogao je da izraste u tragičara, skupo je platio školu igranja protiv velikog milana. Nakon autogola, napravio je i penal.

Posle kontre u 59. minutu Tonali vuče kontru, dodaje Ernandezu. Obara ga Radovan Pankov. Ernandez je preuzeo odgovornost. Savladao je sa penaltika Brojana.

Nakon drugog žutog kartona Milana Rodića Zvezda igra sa igračem manje. Ipak, Milan ali Pavkov donosi radost Zvezdašima golom u 92. minutu za konačnih 2:2 i nadu da Zvezda može do podviga na San Siru.

Crvena zvezda - Milan 2:2 (0:1)
(Kanga p 52', Pavkov 92 - Pankov ag 42', Ernandez p 60')

Stadion: Rajko Mitić

Bez publike

Sudija: Tasos Sidiropulos (Grčka)

Crvena zvezda: Borjan - Pankov, Milunović, Degenek - Gobeljić (od 74 Gajić), Petrović (od 80. Sanogo), Kanga, Rodić - Ben (od 62. Falko), Ivanić (od 80. Bakajoko) - Falčineli (od 82. Pavkov).

FK Milan: Donaruma – Kalulu, Tomori, Romanjoli, Ernandez (od 77. Dalo) – Benaser (od 38. Tonali), Meite, Krunić – Kastiljeho, Rebić (od 46. Leao) – Mandžukić( od 82. Čalhanoglu).

.

KRAJ MEČA

94. MINUT - Iz tog kornera Zvezda dolazi do gola. Milan Pavkov je opravdao poverenje Dejana Stankovića glavom je savladao Donarumu

92. MINUT - Dobra prilika za Zvezdu. Skida Romanjili pavkovu sa glave loptu u odsudnom trenutku.

88. MINUT - Slab udarac Bakajoka. Korner za Zvezdu. Poslednjih par minuta ima Zvezda kontrolu uprkos tome što ima igrača manje.

80. MINUT - Tri izmene u Zvezdi, na teren će Bakajoko, Sanogo i Pavkov.

77. MINUT - Zvezdu sada čeka gotovo  nemoguća misija. Crveni karton, tačnije drugi žuti, dobio je Milan Rodić.

74. MINUT - Gajić ulazi umesto Gobeljića, sprema se i Bakajoko da uđe u igru.

67. MINUT - Ponovo greši Pankov, šutirao je Kastiljeho, odlična reakcija Borjana.

59. MINUT - PANKOV PRAVI PENAL! Tonali je povukao kontru. Poslao je do Tea Ernandeza, oborio ga je Radovan Pankov. Štoper Zvezde je izrastao u tragičara, nakon autogola napravio je i penal.

58. MINUT - Imala je Crvena zvezda inicijativu u poslednjih nekoliko minuta.

54. MINUT - Šutirao je Kanga, loše je to bilo.

52. MINUT - Kanga sigurno izvodi penal 1:1.

51. MINUT - PENAL ZA ZVEZDU! Romanjolija je pogodila lopta u ruku. Dobija fudbaler Milana i žuti karton.

47. MINUT - Loša procena Bena. Imao je dobru priliku nakon dodavanja Ivanića, pokušao je da promeni poziciju, a to je samo zakomplikovalo, te se Donaruma odlično pozicinirao.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. MINUT - Petrović šutira, ponovo je blokiran. Korner.  Milunović je imao dobru šansu potom, ali je otišla lopta preko gola!

42. MINUT - Auto gol! Radovan Pankov nespretno reaguje i šalje loptu ispod ruku Milana Borjana!

38. MINUT - Benaser zbog povrede neće moći da nastavi meč. Stefano Pioli će morati da menja. U igru ulazi Sandro Tonali.

33. MINUT - Odlično centrira Gobeljić, neko od defanzivaca skida loptu sa glave Benu. Samo korner.

28. MINUT - Dinamična igra na obe strane, Rebić i Ivanić za sada centralne figure. Pokušao je sada fudbaler Milana da pronađe Mandžukića, ne uspeva.

25. MINUT - Odlično dodavanje Kange do Ivanića, pokušava vezista Zvezde sa velike udaljenosti, morao je da se pomuči Donaruma

22. MINUT - Veoma lepa akcija Milana. Dubinska lopta dolazi do Rebića koji izlazi ispred Borjana, šutira preko gola.

20. MINUT - Velika šansa za Zvezdu! Gađao je Ivanić drugu stativu, krajnjim naporom brani Donaruma.

19. MINUT - Šutira Rade Krunić snažno, ovog puta sigurniji Borjan.

16. MINUT - pritisak Crvene zvezde. Imali su nekoliko jalovih pokušaja domaći. Šutirao je Njegoš Petrović, neuspešno.

12. MINUT - Ponovo poništen  gol Milana - Loše reaguje Milan Borjan pri izlasku sa mreže, a Teo Ernandez ne prašta ovu grešku. Ipak, Sidiropulos nakon konsultacija sa VAR sobom poništava još jedan gol Milana!

9. MINUT - Šutira Rebić nakon još jednog dodavanja u prostor između štopera. Kasnio je Pankov, bio odličan Borjan.

7. MINUT - Šutirao je Kanga, budan Donaruma.

5. MINUT - PONIŠTEN GOL MILANA - Romanjoli je oborio fudbalera Crvene zvezde ispred šesnaesterca. Kanga je izveo prekid, neuspešno. Kontra za Milan, sreća za Zvezdu, poništen je gol Kastiljeha!

1. MINUT - Meč je počeo!

Navijači su se spontano okupili ispred stadiona Crvene zvezde.

Pred sam meč pojavila se informacija da su čelnici Milana ovo gostovanje iskoristili i za posao  oko novih pojačanja. Zvezdin Biser navodno je na meti kluba iz Milana.

Mario Mandžukić nije jedino zimsko pojačanje Milana za koje se očekuje da večeras debituje, fudbaler na pozajmici iz Čelsija Tomori takođe bi trebalo da po prvi put bude starter. Tako bar najavljuju italijanski mediji.

Večerašnji meč pratiće i Novak Đoković, na Instagramu je objavio da se sastaju dva njegova omiljena tima.

Vujadin Savić veruje u Crvenu zvezdu, pita se "kakav bi to zvezdaš mogao da sumnja u crveno-bele"?

Fudbalere Crvene zvezde sačekala je poruka na severnoj tribini. Nema sumnje da će ovo večeras biti velika motivacija

Trener Milana iz 1988. godine Arigo Saki prisetio se meča u Beogradu. Posebno su ga "uplašili" navijači

" Ekipi Milana ne bi trebalo da se preti. Ja je izuzetno poštujem, ono što je Pioli uradio u dosadašnjem toku sezone. Trebalo je da bude smenjen, ali ih je ubedio u svoje ideje. Pioli je uradio veliki posao sa Milanom. Bio je na izlaznim vratima, upoznao sam ga, video sam kako radi, imam visoko mišljenje o njemu. Nije bitno ko igra, na svakoj poziciji imaju odličnog igrača. Takve su okolnosti, posle prve utakmice imaju Inter, pa posle druge Romu, oni treba da razmišljaju o tome, rekao je pred meč Dejan Stanković, o konferenciji više čitajte OVDE.

Iz tabora Milana pred meč govorio je Stefano Pioli.

" Moramo da gledamo unapred, kao što smo uvek i radili. U sportu nije važno ono što si uradio, nego ono što ćeš da uradiš. Želimo dobar početak sutra, mada znamo da je ovo izazov koji će trajati 180 minuta i da igramo protiv tima koji dominira u svojoj ligi", poručio je trener Milana, o tome više možete pročitati OVDE.

Franko Barezi istakao je da je Crvena zvezda veliko ime u svetu fudbala.

Rade Krunić govorio je pred utakmicu, istakavši da je veliki navijač Crvene zvezde, ali da večeras to ne važi.

Javnost i dalje prepričava duele Crvene zvezde i Milana iz 1988. godine. Tada je na put srpskom timu stala Magla.

Ovako se tog duela priseća Goran Maza Vasiljević. Duel je ovako prepričao Stevan Dika Stojanović

Duela iz 2006. godine prisetio se Milan Purović.