BLEDA IGRA JUVENTUSA: Crno-beli nakon dva penala pobedili Đenovu

13. 12. 2020. u 20:34

Juventus se sastao sa Đenovom, na kraju slavio sa 1:3 (0:0) uprkos slaboj igri crno-belih.

БЛЕДА ИГРА ЈУВЕНТУСА: Црно-бели након два пенала победили Ђенову

Prvo poluvreme Juventus je dominirao u posedu, ali je nije bio blizu postizanja pogotka protiv jako slabe Đenove ove sezone.

U drugom delu, u 57. minutu, prvi gol na meču postiže Paolo Dibala na asistenciju sve boljeg Amerikanca Mekkinija.

Tu se očekivalo da će Juve rutinski doći do pobede, međutim Đenova uspeva da izjednači. Luka Pelegrini je uposlio bivšeg igrača Juventusa Stefana Sturara koji postiže gol.

Od tog trenutka Juventus je krenuo napadački po pobedu i do nje su stigli posle dva jedanesterca koje je realizovao Kristijano Ronaldo. Bio je to 100. mče u crno-belom dresu za Portugalca i sa ova dva gola postigao je 79 pogodaka za Juve.

„Stara dama“ se trenutno nalazi na četvrtom mestu sa 23 boda, koliko ima i trećeplasirani Napoli. Drugi je Inter sa 24, dok vodi Milan sa 26 bodova i mečom manje, koji će odigrati protiv Parme. Đenova je na 19. poziciji sa samo šest bodova.