SIGURNA IGRA ZVEZDE PROTIV BAČKE: Crveno-beli pobedom "spustili zavesu" na polusezonu na "Marakani"

A. Ilić

13. 12. 2020. u 16:36

FUDBALERI Crvene zvezde savladali su OFK Bačka sa 2:0 u 18. kolu Superlige Srbije.

СИГУРНА ИГРА ЗВЕЗДЕ ПРОТИВ БАЧКЕ: Црвено-бели победом спустили завесу на полусезону на Маракани

Odigrana je odlična utakmica pred praznom Marakanom. Ben i Milunović bili su udarne igle Crvene zvezde u prvom poluvremenu, a sa druge strane odlična je bila igra Alekse Milojevića.

Golman Bačke kao da je začarao svoju mrežu, te je uprkos desetak izglednih šansi Zvezde u prvom delu ostao nesavladan.

U drugom poluvremenu znatno razigranija Zvezda. Šutirao je Ben u 46. minutu, odlično brani Milojević, odbitak stiže do Mirka Ivanića, koji sprovodi loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Dijego Falčineli je bio na pravom mestu da sprovede odbitak u protivničku mrežu.

Ponovo je dobro branio Aleksa Milojević nakon udarca Veljka Nikolića, ali je lopta pala pred noge Italijanu, koji se upisao u strelce

FK Crvena zvezda - OFK Bačka

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Dragan Čolović

CRVENA ZVEZDA: Popović – Gobeljić (od 46. Gajić), Pankov, Milunović, Rodić (Eraković od 65.)  – Sanogo, Petrović (od 46. Boaći) - El Fardu Ben (Vukanović od 65.), Nikolić, Ivanić – Falčineli (Pavkov od 76.).

OFK BAČKA: Milojević – Parađina, Rađen, Zdravković, Mijatović - Stojanović (Marinković od 85.), Škorić - Ratković (Velemir od 72.), Eskić (Stojanović M. od 61.), Gavrić (Zličić od 85.) - Pisačić.

Pratite meč uživo u tekstualnom prenosu na našem sajtu

90. MINUT - KRAJ MEČA! Crvena zvezda je u potpunosti nadigrala rivala, a samo zahvaljujući raspoloženom golmanu Aleksi Milojeviću rezultat nije bio ubedljiviji.

86. MINUT - Probao je Boaći sa petnaestak metara, šutirao je snažno i neprecizno.

82. MINUT - Odlična akcija Zvezde. Gajić je proigrao Vukanovića kome je nedostajala preciznost u završnici.

75. MINUT - Pokušao je Boaći da iznenadi Milojevića, ali mu je pravovremeno uklizao golman gostiju.

70. MINUT - Pao je ritam igre nakon drugog gola Crvene zvezde.

64. MINUT - Velika šansa za Boaćija. Šutirao je nakon kornera Bena, pogađa samo spoljni deo mreže.

60. MINUT - Ivanić i Boaći su pokušali da ponovo zatresu mrežu, ali se gosti odlično brane.

56. MINUT - Dupliraju prednost domaći! Dijego Falčineli je bio na pravom mestu da sprovede odbitak u protivničku mrežu. Ponovo je dobro branio Aleksa Milojević nakon udarca Veljka Nikolića, ali je lopta pala pred noge Italijanu, koji se upisao u strelce.

46. MINUT - GOL! Šutirao je Ben, odlična reakcija golmana OFK Bačka, Milojević ipak u drugoj situaciji nije ništa mogao. Savladao ga je Mirko Ivanić nakon što je natrčao na odbitak!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Bačka može da zahvali golmanu Aleksi Milojeviću koji ima partiju života, skinuo je desetak zicera domaćim napadačima!

45. MINUT - Snažan udarac Bena, ponovo odlična reakcija Milojevića.

41. MUNUT - PREČKA! Šutirao je Falčineli na dodavanje Bena, lopta nakon reakcije Milojevića pogađa prečku.

40. MINUT - Namestio se na volej ponovo Ben, a Aleksa Milojević bez mnogo problema uspeva da ukroti loptu.

35. MINUT - Nakon prekida je šutirao Ben, samo kornere.

28. MINUT - Ponovo je imao šansu Milunović nakon prekida, ponovo se dobro snašao golman gostiju.

25. MINUT - Zvezda ima apsolutnu kontrolu lopte u svom posedu, 70 posto vremena je fudbal u nogama igrača u crveno-belom dresu.

23. MINUT - Velika šansa za goste. Oprobao je šut nakon lepe akcije Luke Pisačića dobro je reagovao Popović.

22. MINUT - Nova prilika za Milunovića, četvrta do sada.

18. MINUT - Novi pokušaj Bena, odlično reaguje golman gostiju koji je večeras na visini zadatka.  Oprobao se potom iz Kornera ponovo Milunović, ali je dobro bio postavljen Aleksa Milojević.

17. MINUT - Odmah je usledio odgovor Zvezde, centrirao je Ben, a nakon dobre lopte reprezentativca Komora umalo auto gol.

15. MINUT - Izgubio je na sredini terena loptu Ben,  Mijatović je proigrao Stojanovića, a on krenuo ka golu Popovića. Dobar šut, ali kraj gola domaćih.

12. MINUT - Centrirao je Ratković u peterac Zvezde, a dobro reaguje Pankov.

10. MINUT - Novi prekid za domaćina, odličan centaršut Bena iz ugla, ponovo je Milunović bio odlično postavljen, ali je šutirao preko gola.

7. MINUT - Odličan centaršut Bena nakon kornera, najviši u skoku je bio Milunović, ali bez opasnosti po gol protivnika.

6. MINUT - Ivanić je odlično reagovao nakon centaršuta, reaguje golman Milojević.

2. MINUT - Od starta meča domaćin je krenuo ofanzivno. Probao je prvo Ivanić, potom i Petrović.

SVEČANOST pred početak meča - Ričmond Boaći je protiv FK Zlatibora odigrao 100. meč u dresu srpskog šampiona.