MILAN BORJAN KUPIO ZVEZDI EVROPSKO PROLEĆE: Crveno-beli odoleli Hofenhajmu

A. Ilić

03. 12. 2020. u 18:35 >> 20:46

FUDBALERI Crvene zvezde dočekali su večeras Hofenhajm na stadionu Rajko Mitić. Meč je završen bez golova (0:0)

МИЛАН БОРЈАН КУПИО ЗВЕЗДИ ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ: Црвено-бели одолели Хофенхајму

Utakmica u Beogradu nije obilovala golovima, a ni lepim potezima, ali je domaćinu donela potvrdu onoga što dugo sanjaju u redovima Crvene zvezde, a to je evropsko proleće.

Bodom koji je Crvena zvezda večeras osvojila matematički je obezbedio tim Dejana Stankovića drugo mesto na tabeli grupe L.

Crvena zvezda će naredne nedelje igrati poslednji meč u grupi protiv Slovan Libereca, a u taj duel ući će crveno-beli potpuno rasterećeno.

SRVENA ZVEZDA - HOFENHAJM 0:0

Stadion: Rajko Mitić - Beograd

Sudija: Bobi Mejden

Crvena zvezda: Borjan - Pankov, Milunović, Degenek - Gajić, Petrović, Sanogo, Ben (Eraković od 80.)- Spiridonović (Vukanović od 46.) , Kanga (Nikolić od 80.)- Falćineli (Boaći od 88).

Hofenhajm: Bauman - Skov (Sesenjon od 88.), Bogard, Fogt, Nordvajt, Džon - Rudi (Nuhu od 72.), Gajger, Gaćinović (Baumgartner od 72,)- Dabur (Kramarić od 46. - Klaus.

KRAJ MEČA - Crvena zvezda dolazi do važnog boda i evropskog proleća!

92. MINUT - Pokušao je Baumgartner, bio je izblokiran.

87. MINUT - Vukanović grubo startuje, žuti karton.  Klaus je nakon prekida imao veliku priliku, Borjan spašava Zvezdu.

82. MINUT - Vukanović je oboren, Vogt ga je zaustavio u kontri, prednost za crveno-bele, ali na kraju nezadovoljstvo domaćih Mejden ne pokazuje isključenje igraču Hofenhajma.

81. MINUT - Obećavajuća prilika pred golom gostiju, šutirao je Nikolić, lopta ide preko gola.

77. MINUT - Nakon prekida odbranila se Zvezda, ali je do odbitka prvo došao igrač nemačkog tima, prosledio je loptu do Roberta Skova, lopta je išla u gol, a uspeo je maestralno da reaguje Milan Borjan.

70. MINUT Kanga je nakon prekida pokušao da proigra nekog, ali koga zna samo on. Lopta je prošla daleko od svih u gol aut.

69. MINUT - Gajić je imao priliku nakon proigravanja Bena, šutirao je preko Gola. Nastavlja se pritisak Zvezde.

66- MINUT - Pokušao je Kanga da uposli Bena ili Falćinelija, na kraju lopta ide pored gola.

65. MINUT - Istrčao je Borjan daleko od gola da otkloni opasnost. Šaljnj loptu na drugu stranu, gde je umalo stigao usamljeni Ben.

60. MINUT - Skov je pokušao iz šesnaesterca, bio je blokiran.

59. MINUT - Nimalno naivna situacija pred golom Crvene zvezde. Šutirao je Mijat Gaćinović sa distance, tik iznad prečke.

52. MINUT - VELIKA PRILIKA ZA ZVEZDU! Crveno-beli su preko borjana povukli loptu napred, ona na kraju dolazi do Bena koji je imao prostora iskosa da šutne, odlučio se da proigra, ali nikog od igrača Zvezde nije bilo na drugoj strani.

46. MINUT - U igru ulazi Aleksa Vukanović umesto Spiridonovića, dok Kramarić menja Dabura.

KRAJ POLUVREMENA

45. MINUT - Prvi put domaći tim je uputio šut ka golu rivala. Šutirao je Kanga, ali nedostajalo je snage da ugrozi Baumana.

41. MINUT - Tek prvi sada je Zvezda izborila prvi korner u meču.

38. MINUT - Nakon greške Zvezdinog veznog reda stvorio se višak ispred šesnaesterca domaćeg tima, srećom po domaće dobro reaguje Borjan na oštru loptu po desnoj strani

37. MINUT - Dabur je imao previše prostora u šesnaestercu Zvezde, šutirao je, a odlično reaguje Milan Borjan.

35. MINUT - Zanimljivo je da Crvena zvezda do sada nije uputila nijedan šut ka golu rivala.

31. MINUT - izgledalo je u nekoliko navrata da će Hofenhajm ozbiljno pretiti. Dabur je primio loptu kod trojice igrača u šesnaestercu, pokušao je da podigne loptu, ali je odbrana domaćeg tima dobro reagovala.

20. MINUT - Za sada bez većih uzbuđenja, ali je lopta više pod kontrolom nemačkog tima koji je do sada izveo već tri kornera.

16. MINUT - Probao je Dabur atraktivno, ali su "makazice" završile preko gola

14. MINUT - Prošli su Petrović i Gajić po desnoj strani, ali su pokušaji obojice bili blokirani

11. MINUT - oslobodila se Zvezda i krenula dva puta na polovinu rivala, ali nije bilo posla za golmane

8 MINUT - Zvezda je pokušala da kazni ofanzivnu igru rivala preko Kange i Falčinelija, ali se inostrani dvojac nije najbolje snašao u akaciji koja je obećavala.

5. MINUT - Kanga je pokušao loptom u prostor, iza štoperskog para gostiju, da uposli Bena, ali je reprezentativac Komora bio u ofsajdu, te je propala prva akcija Beograđana koja je obećavala.