USPEŠNA PROVERA PRED GENT: Zvezda savladala Vojvodinu u Novom Sadu!

A. Ilić

22. 11. 2020. u 17:21 >> 19:30

FUDBALERI Crvene zvezde slavili su protiv Vojvodine (2:0) u 15. kolu Superlige Srbije.

УСПЕШНА ПРОВЕРА ПРЕД ГЕНТ: Звезда савладала Војводину у Новом Саду!

Generalna proba pred duel u Belgiji protiv Genca bila je više nego uspešna. Crvena zvezda je pretila tokom većeg dela meča.

Imali su izabranici Dejana Stankovića veliki broj prilika, te je vođstvo crveno-belih iz Beograda moglo da bude veće.

Gajić je iskoristio dodavanje Mirka Ivanića, a defanzivci Vojvodine dali su Zvezdinom vezisti previše prostora, šutirao je Gajić, a Vukliš nije mogao ništa da uradi kako bi neutralisao udarac.

Potom je u 74. minutu sa penala Zvezda uvećala prednost sa "bele tačke". Prethodno je Đuričin oborio Nikolića u šesnaestercu domaćih.

Vojvodina u narednom kolu gostuje Radničkom u Nišu, dok će nakon duela u Belgiji Crvena zvezda igrati sa Radom.

VOJVODINA: Vukliš – Andrić, Bralić, Đorđević, Devetak – Bjeković (Stojković od 46), Drinčić, Bojić – Čović (Zukić od 76.), Vukadinović (Gemović od 80.) – Mrkaić (Đuričin od 65.).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Eraković – Sanogo, Petrović, Kanga (Nikolić od 73)– Ben (Degenek od 83) i Ivanić (Spiridonović od 88) – Falćineli (Vukanović od 83).

KRAJ MEČA

92 MINUT. Imala je Zvezda tri na dva, Devetak u poslednjem trenutku blokira Spiridonovića i spašava gol Vojvodine.

91. MINUT - Lepa šansa za Andrića, ne uspeva da postigne gol.

87. MINUT - Šutirao je Vukanović sa distance, a njegov projektil ide preko gola domaćina.

79. MINUT - Drinčić je iz prekida pokušao, ali se o defanzivce Zvezde lopta odbija u korner.

75. MINUT - Ben siguran sa "bele tačke".

74. MINUT - Nikolić pada u šesnaestercu Vojvodine, oborio ga je Đuričin. Penal za Zvezdu.

72. MINUT - Nova prilika iz prekida, brane se igrači Zvezde. Čini se da su gosti dobro skautirali Vojvodinu i svaki put kada je pretio Drinčić uspešno su se branili.

70. MINUT - Pao je nakon izgrađene akcije Čović u šesnaestercu, igrači Vojvodine traže penal, a Novak Simović pokazuje da se igra nastavi.

65. MINUT - Bezopasan pokušaj Andrića nakon prekida, šutira kraj gola Borjana.

55. MINUT - Pas Bena nakon greške Drinčića do Falčinelija. Italijan je šutirao, a Vukliš odlično reaguje.

53. MINUT - Probao je El Fardu Ben iz teške pozicije, šutirao je iskosa, a pogodio je samo spoljni deo mreže.

49. MINUT - Pobegao je Ivanić Andriću, šutirao, ali još jednom neprecizno.

47. MINUT - Lagan tempo igre na početku drugog poluvremena. Lopta u nogama domaćih igrača, ali bez krajnjeg epiloga.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. MINUT - Oprobao je udarac i Ben, nije bio ništa precizniji od Italijana.

44. MINUT - Šutirao je Falčineli, ali pored gola.

43. MINUT - Nakon rutinske intervencije požalio se na povredu Borjan, ali je nastavio meč.

38. MINUT - Sada se oprobao i Milunović, šutirao je i on pored gola.

37. MINUT - Nakon greške odbrane domaćeg tima Petrović šalje do Ivanića koji šutira kraj gola nemoćnog Vukliša.

32. MINUT-  Grub start Strahinje Erakovića, Simović mu pokazuje žuti. Prekid sa ivice šesnaestera iskosa za domaći tim. Izveo je Drinčić. Pogodio je Bena u živom zidu.

27. MINUT - Nakon prekida iskosa probao je Drinčić, lak plen za Borjana.

25. MINUT - GOL ZA ZVEZDU! Vukadinović je povukao po desnoj strani, probao je da ubaci u šesnaesterac. Lopta dolazi do Ivanića koji vuče kontru, Gajić uzima loptu, dozvoljeno mu je previše prostora, 0:1.

17. MINUT - Devetak dobija žuti karton, a Crvena zvezda veliku priliku iz prekida. Šutirao je Ben - lopta tik iznad prečke ide. Vukliš je bio na lopti.

12. MINUT - Nešto slabiji ritam u ovom trenutku. Igra se većinom na sredini terena.

5. MINUT - Prvi put pripretila je Zvezda, a odbrana domaćina otklanja opasnost. Andrić šalje loptu u korner

2. MINUT - Iz prekida je probao Drinčić, ali je odbrana Zvezde dobro reagovala.

1. MINUT - Odmah je Vojvodina pokazala da se neće braniti. Šutirao je Saničanin, pre toga i Čović. Tri kornera za domaći sastav za manje od dva minuta.

Pratite "Novosti sport" na Fejsbuku

RUS, OLIMPIJSKI ŠAMPION, ŠOKIRAO SVET: Ovim potezom sludeo one koji dele sankcije Rusima

RUSIJA i Ukrajina su i dalje izvori najvažnijih vesti na svetu, zbivanja iz tih država se prate iz minuta u minut, uživo, ali postoje i prateći događaji do kojih su dovela vojna dejstva, a koji privlače ogromnu pažnju svetske javnosti. Sport je jedan od segmenata života na koje je rat takođe uticao, a predstojeće Olimpijske igre - Pariz 2024, posebno su zanimljive ovih dana, zbog "ruske situacije".

24. 04. 2024. u 13:44