SRBIJA ĆE MORATI JOŠ DA ČEKA: Orlovi nakon penala poklekli pred Škotima!

A. Ilić

12. 11. 2020. u 20:42 >> 23:10

Dugo smo ovo čekali, ali nismo uspeli da dočekamo. Srbija će morati sreću da traži u nekom od narednih ciklusa Evropskog prvenstva. Srbija je poražena nakon penala!

СРБИЈА ЋЕ МОРАТИ ЈОШ ДА ЧЕКА: Орлови након пенала поклекли пред Шкотима!

Počelo je jako loše za Srbiju, dozvolili su domaći fudbaleri gostima previše prostora na terenu. "Suknjice" su vrišili pritisak na zadnju liniju Srbije.

Poveli su gosti golom Kristija u 52. minutu. Loše je dodao Kostić, lopta dolazi do fudbalera Škotske koji je matirao Rajkovića.

Imala je Škotska još nekoliko prilika da napadne i ugrozi naš gol, ali su Orlovi uspeli da se odbrane.

Potom kada su svi videli poraz, Tadić je nakon kornera ubacio loptu u šesnaesterac, a u heroja je izrastao Luka Jović koji je poslao loptu u mrežu!

Nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca slavili su gosti. Srbija će morati još da sačeka na plasman na Evropsko prvenstvo.

Učestvujte u našoj anketi - Može li Srbija da se plasira na Evropsko prvenstvo

SRBIJA: Rajković - Milenković, S. Mitrović (Spajić od 108.), Gudelj - Lazović, Nem. Maksimović (Jović od 70.), Milinković-Savić (Katai od 70.) , Lukić, Kostić (Mladenović od 59.) - Tadić, A. Mitrović

ŠKOTSKA: Maršal - Robertson, Mektominej, Galager, Odonel - Tirni, Mekgin (Mekbrni od 83.), Džek - Mekgregor, Dajks (Meklejn od 82.), Kristi

Meč sudi Mateu Lahoz.

PENALI

SRBIJA:  (Uspešni) Tadić, Jović, Gudelj, Katai, (Promašeni) Mitrović

ŠKOTSKA: (Uspešni) Grifits, Mekgregor, Mektomini, Mekbrni, Meklin- (Promašeni)

120. MINUT - Kraj. Ipak će penali dodeliti vizu za Evropsko prvenstvo.

112. MINUT - Šutirao je Jović, prvi udarac za Srbiju, nema opasnosti po gol gostiju.

110. MINUT - Sve je izvesnije da ćemo ući u penal seriju. Srbija jeste bolja u produžecima, ali nedostaje završnica.

108. MINUT - S. Mitrović se žali na povredu, u igru ulazi Uroš Spajić.

PRVI PRODUŽETAK 1:1 (0:0)

Kraj prvog produžetka!

103. MINUT- Pripretio je Katai, lopta prolazi pored gola Maršala.

98. MINUT - VELIKA PRILIKA! Šutirao je Gudelj. Maršal šalje u korner!

97. MINUT - Šutirao je Mitrović, lopta odlazi u korner. Bila je to nova prilika da Srbija ugrozi Škote iz prekida. Ovoga puta odbranili su se gosti. Ali je nastavila Srbija sa naletima. Novi korner.

91. MINUT - Škotska ne odustaje od svoje filozofije igre, dok naši igrači na terenu deluju dosta motivisanije.

DRUGO POLUVREME 1:1 (0:0)

91. MINUT - LUKA JOVIĆ! Gol Srbije iz kornera! Napadač Reala spasao je Srbiju bruke!

90. MINUT - Katai pronalazi Jovića, na kraju korner!

84. MINUT - Konačno lepa akcija. Mladenović je proigrao Jovića, napadač Reala probao je glavom, ali daleko od gola.

78. MINUT - Mitrović pokušava glavom, ali lopta ide pored gola.

77. MINUT - Srbija pritiska, igra se na polovini gostiju, dva kornera za redom za Srbiju, ali se gosti uspešno brane.

73. MINUT - Kristi ponovo preti, ali samo korner.

70. MINUT - Ulaze Katai i Jović u igru.

69. MINUT - Probao je Milinković Savić, ali nije bio uspešan, pogodio je spoljni deo mreže.

68. MINUT - Megin ostavlja loptu MekGregoru, ovaj šutira preko gola.

61. MINUT - Srbija i dalje nema konkretnih rešenja, igramo na našoj polovini, a često se sa sredine terena lopta vraća golmanu Rajkoviću.

55. MINUT - Ponovo Kristi preti, ovoga puta Rajković siguran!

52. MINUT - VODE ŠKOTI! Kristi je već u narednom napadu iskoristio loše dodavanje Kostića. Mekgregor je pronašao Kristija koji je šutirao, lopta pogađa stativu za vođstvo gostiju.

50 MINUT  - VELIKA PRILIKA ZA ŠKOTSKU. Dajks je promešao Mitrovića i bacio ga na kolena, uposliop je Robertsona, trojica igrača Škotske izašla su pred Rajkovića, ali je srećom po nas lopta otišla preko gola.

49. MINUT - Nemanja Gudelj je drugi fudbaler koji je opomenut u reprezentaciji Srbije, pre toga javnu opomenu dobio je Milenković. Dakle, dvojica štopera Srbije imaju kartone.

48. MINUT - Početak drugog poluvremena u mnogome podseća na prvo. Igra se na sredini terena, bez konkretnih šansi.

- KRAJ PRVOG  POLUVREMENA

44. MINUT - Prekid na strani Škota. Dušan Tadić je izveo slobodan udarac. Loša realizacija, bez opasnosti po gol gostiju.

37. MINUT - Blagi pritisak Srbije, napadi naših igrača završe se uglavnom tako što izgubimo loptu ispred šesnaesterca gostiju.

31. MINUT - Došla je lopta nakon loše reakcije odbrane Srbije do Mekgina, koji je šutirao, uspeo je iz drugog pokušaja Rajković da ukroti loptu.

28. MINUT - Veoma jaka kiša pada, a to dosta otežava igračima obe reprezentacije, te se uglavnom igra blizu sredine terena.

23. MINUT - Poslao je Mitrović dobru loptu do Lukića. Igrač Torina šutirao je, lopta prolazi kraj gola.

22. MINUT - Lazović pokušava u šesnaestercu da proigra Sergeja Milinković-Savića, nije uspeo vezista Lacija da je ukroti.

17. MINUT - Srbija se konačno oslobodila pritiska. Centrirao je Mitrović, prebacio odbranu, loptu uzima Gudelj, Tadić je poklanja Meginu.

11. MINUT - Prete Škoti iz prekida. Lako je reagovao Rajković.

10. MINUT - Žuti karton dobio je Nikola Milenković. Veoma rano je štoper Orlova dobio karton.

7.  MINUT - Mekgin je pokušao da stigne centaršut, ali je zakasnio. Bila je to prva polu-prilika za Škote. Gosti su krenuli sa visokim pritiskom na zadnju liniju Srbije kada štoperi imaju posed lopte.

3. MINUT - Srbija na samom početku ne uspeva da poveže pas igru, dok su gosti koncentrisani na duge lopte, a naši defanzivci za sada nemaju previše problema sa njima.

- Meč je počeo. Prvi napad imaju gosti.

Reprezentacija Škotske dobila je podršku predsednce Vlade. Pogledajte zbog čega je Nikol Stardžon, ali i cela nacija nervozna OVDE

Hrvatski ljubitelji fudbala učestvovali su u anketi, većina je večeras za Srbiju, zbog čega pročitajte OVDE

Aleksandru Mitroviću potrebna su dva gola kako bi bio najbolji strelac kvalifikacija za evropsko prvenstvo. Ispred njega su Kristijano Ronaldo i Hari Kejn. Više o tome čitajte OVDE

UEFA je danas putem zvaničnog profila Evropskog prvenstva posetila na partiju koju je Sergej Milinković Savić pružio protiv Norveške, pitaju se da li bi slično mogao da odigra i danas. O tome pročitajte više OVDE