ZVEZDA SE MUČILA I POBEDILA: Inđija pružila sjajan otpor, Falćineli sa dva gola doneo trijumf crveno-belima

08. 11. 2020. u 18:24 >> 20:56

FUDBALERI Crvene zvezde teškom mukom su pobedili INđiju sa 3:2 na svom terenu u poslednjnoj utakmici 14. kola Superlige Srbije.

ЗВЕЗДА СЕ МУЧИЛА И ПОБЕДИЛА: Инђија пружила сјајан отпор, Фалћинели са два гола донео тријумф црвено-белима

Heroj trijumfa bio je italijan Dijego Falćineli koji je postigao dva gola za domaće. Gosti su mogli da dođu do velike seznzacije, od toga ih je deliko nekoliko minuta, ali nisu izdržali i ostali su praznih šaka.

Domaćin je poveo u 21. minutu preko Falćinelija i sve je mirisalo da će izabranici Dejana Stankovića upisati novu laganu pobedu, ali bilo je baš teško da stignu do nje.

Inđija je poravnala preko Neškovića, a golu je prethodila velika greška mladog Strahinje Erakovića, koji je hteo da vrati loptu milanu Borjanu, no predao ju je napadaču gostiju, kome nije bilo teško da savlada kanadskog reprezentativca.

Pokušavali su crveno-beli da stignu do prednosti u nastavku utakmice, ali bedem Inđije je bio snažan.

Usledila je kazna za promašaje. Nešković je umakao odbrani, i po drugi put matirao Borjana.

Uveo je potom Stanković u igru Milana Pavkova i zaigrao sa dva napadača. Upravo je visoki napadač fauliran od strane Luke Čermelja, a siguran izvođač penala bio je Aleksandar Katai.

Pobedu Zvezdi doneo je Dijego Falćineli. Italijan je sjajno skočio i centaršut Ivanića sproveo u mrežu odličnog golmana gostiju Jovičića.

Bio je to šesti pogotak u prvenstvu 29-godišnjeg napadača u crveno-belom dresu.

Klub sa "Marakane" je ostao prvi na tabeli sa 38 bodova, dok je Inđija 14. sa 15 bodova.

Sastavi timova:

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Eraković, Degenek - Sanogo - Gavrić, Ben, Kanga, Katai - Falćineli.

Inđija: Jovičić - Bastajić, Mihajlov, Krneta, Cucin - Čermelj, Đorđević - Radin, Nešković, Aleksić - Obradović.

DRUGO POLUVREME: C. zvezda - Inđija 3:2

90+4. MINUT - Kraj utakmice!

85. MINUT - Sjajan gol Falćinelija! Skočio je u magli Italijan i zakucao glavom loptu u mrežu.

83. MINUT - Nova dobra šansa za domaće. Opet je Katai provao. Šutirao je iskosa sa leve strane, no Jovičić je zaustavio taj pokušaj.

75. MINUT - Zvezda je poravnala rezultat. Aleksandar Katai je bio precizan sa bele tačke. Prethodno je Luka Čermelj nepropisno zaustavio Milana Pavkova.

67. MINUT - Nije imao sreće Katai. Šutirala je desetka Crvene zvezde, no pogodio je stativu. Inđija se spasila još jednom.

64. MINUT - Drugi gol Neškovića na utakmici. Primio je loptu od Dimitrijevića, i nije mu bilo teško da iz neposredne blizine matira Milana Borjana.

62. MINUT - Centrirao je Ivanić sa leve strane. Gobeljić je šutirao iz prve. Ipak, uradio je to jako slabo.

58. MINUT - Crveno-beli su preuzeli terensku inicijativu, ali nikako ne uspevaju da pronađu put do mreže rivala.

50. MINUT - Velika šansa za Falćinelija. Udarac Italijana zaustavio je odlični na ovoj utakmici golman Inđije.

46. MINUT - Dejan Stanković je na startu drugog dela napravio dve promene. Van terena su ostali Željko gavrić i Strahinja Eraković, a zamenili su ih Mirko Ivanić i Marko Gobeljić.

PRVO POLUVREME: C. zvezda - Inđija 1:1

45. MINUT - Završeno je prvo poluvreme.

39. MINUT - Velika magla na "Marakani". Teško je gledati utakmicu kraj malih ekrana.

37. MINUT - Inđija stiže do izjednačenja. Nešković je iskoristio grešku mladog Erakovića i gosti su taj poklon prihvatili.

28. MINUT - Malo je nedostajalo da Zvezda pobede sa 2:0. Gajić je uputio loptu, ona je pogodila Mihajlova i malo je falilo da prevari Jovičića.

21. MINUT - Vodi Crvena zvezda. Falćineli trese mrežu! Asistent je Gavrić! Ostaje mala dilema da li je bio u ofsajdu Italijan, teško je bilo to proceniti u prvi mah.

11. MINUT - Stativa za Zvezdu. Katai je probio po levoj strani, ostavio je povratnu za Gavrića, a ovaj je pogodio prečku u nastavku akcije je pokušaj Bena obranio Jovičić, a jedan igrač gostujućeg tima je izblokirao šut Falćinelija.

5. MINUT - Prvi su gosti zapretili. Probao je Nešković iz velike daljine, no nije bilo problema za Milana Borjana, koji danas gol Zvezde čuva 153. put.

1. MINUT - Počela je poslednja utakmica 14. kola Superlige Srbije.