VIDI SE EVROPSKO PROLEĆE IZ LJUTICE BOGDANA: Zvezda slavila protiv Genta! Borjan heroj crveno-belih

FUDBALERI Crvene zvezde došli su do druge pobede u Ligi Evrope u tri odigrana kola.

ВИДИ СЕ ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ ИЗ ЉУТИЦЕ БОГДАНА: Звезда славила против Гента! Борјан херој црвено-белих

Kao domaćin na stadionu Rajko Mitić Zvezda je savladala Gent sa 2.1.

Odlično je igrala ekipa srpskog šampiona, od samog starta pretili su domaći.

Poveli su crveno-beli u 12. minutu meča. Gobeljić je sa leve strane ubacio loptu u šesnaesterac, zakasnio je Ben, a odlično reagovao Gelor Kanga.

Usledio je period odlične igre Zvezde, ali je u 31. minutu nakon što je zakasnio u odbrani Seku Sanogo, šutirao je Vadis Ođiđa-Ofoe, na putu ka golu lopta je udarila Miloša Degeneka, te je prevarila Borjana.

U drugom poluvremenu Zvezda je kontrolisala igru, domaćin je nakon prekida došao do gola. Fauliran je bio Gejlor Kanga na dvadesetak metara udaljenosti od gola.

Šutirao je Aleksandar Katai, pogodio je stativu, loše je reagovao golman Kolin Kuselmans, a lopta je završila iza njegovih leđa.

Zvezda će u četvrtom kolu gostovati Gentu, meč će biti odigran 26. novembra u Belgiji.

Ovo su sastavi timova.

Crvena zvezda: Borjan - Borjan - Gajić, Milunović, Degenek, Gobeljić - Sanogo - Ben (Spiridonović od 90.), Kanga (Pankov od 83.), Ivanić (Petrović od 63.), Katai (Nikolić od 90)  - Falčineli

Gent: Kosemans - Kastro Montes, Mareh, Hanče Olsen, Mohamadi - Ovusu (Kums od 75. ), Dorš - Bukari, Ođiđa Ofoe (Klajndest od 81.)- , Botaka (Nijangbo od 63.)

Dešavanja sa meča pratite uživo u blogu na našem sajtu:

DRUGO POLUVREME 2:1 (1:1)

94. MINUT - Neshvatljiva greška odbrane Zvezde. Lopta je preletela sve odbrambene igrače, pala u peterac na glavu Klajndesta. Borjan odlično reaguje i spašava zicer. Opsada gola Zvezde.

93. MINUT - Korner za goste, svi fudbaleri Zvezde bili su na svojoj polovini. Odbranila se ekipa domaćina.

89. MINUT - Treba istaći borbenost Dijega Falčinelija koji je u nekoliko navrata odbijao da odustane i upornošću doneo Zvezdi loptu.

87. MINUT - Ulaskom Radovana Pankova Zvezda je odlučila da brani stečenu prednost.

85. MINUT - Sprečio je kontru Katai, žuti karton za vezistu crveno-belih.

80. MINUT - Šutirao je Kums, krajnjim naporima odbranio je Milan Borjan koji se potom požalio na povredu ramena. Nakon lekarske intervencije oporavio se Milan Borjan.

78. MINUT - U nekoliko navrata je Zvezda gubila loptu na sredini, pokušao je to da kazni ovog puta Ođiđa-Ofoe, šutirao je kraj gola.

72. MINUT Katai je izašao sam pred odbranu gostiju, pokušao je da lobuje golmana, bilo je i boljih rešenja.

69. MINUT - Šutirao je Montes, bio je blokiran, Jaremčuk natrčava na odbitak, korner za goste.

65. MINUT - Sebična igra Dorša. Imao je četiri na tri u kontri, odlučio se da sam odigra, odbranila se Zvezda.

63. MINUT - Gajić je šutirao, brani golman gostiju, Gobeljić je natrčao na odbitak, pogodio je stativu, odbranio se Gent.

59. MINUT - MAJSTORIJA KATAIJA! Oboren je Kanga u blizini gostujućeg šesnaesterca. Šutirao je Katai, neverovatan gol. Lopta se odbila o stativu, pravo u gol Kusemansa. Pravo remek delo!

58. MINUT - Hrabar pokušaj Mirka Ivanića. Povukao je solo akciju, šutirao, ali lopta ide pored gola.

55. MINUT - Mogla je skupo da košta domaće igrače greška Kange na polovini Belgijanaca. Usledila je kontra. Jaremčuk je proigrao Botaka, odbranio je Borjan.

52. MINUT - Usledio je pritisak Zvezde, Katai je napravio slalom u šesnaestercu gostiju, na kraju lopta na suprotnoj strani dolazi do Falčinelija koji pogađa Bena.

49. MINUT - Gledamo dosta drugačiji početak drugog poluvremena u odnosu na prvo. Oba tima dosta opreznije igraju, nema većih uzbuđenja.

PRVO POLUVREME  1:1

44. MINUT - Sada sreća za goste, šutirao je Katai, pogodio je prečku!

43. MINUT - DOSTA SREĆE ZA ZVEZDU! Dao je loptu u noge gostima Milunović, Ođiđa Ofoe lepo poslužio Botaku, a ovaj promašio sa 15 metara potpuno sam. Puno, puno sreće za Zvezdu...42. MINUT - Sve jači pritisak gostujućih igrača, za sada Zvezda izlazi na kraj sa naletima "bizona".

38. MINUT - Mnogo prostora dobio je Jeremčuk koji je pobegao Kataiju, šutirao je iskossa, fenomenalna odbrana Borjana.

32. MINUT - GOL ZA GOSTE  - Pobegao je Ođiđa-Ofoe Sekuu Sanogu, fudbaler gostiju je potom šutirao, lopta je na putu ka golu pogodila Degeneka, te prevarila Borjana za 1:1.

26. MINUT - Ben je šutirao nakon pametno izvedenog prekida, pravo u Kusemansa. Nastavlja se pritisak domaćina.

24. MINUT - Fantastična akcija Crvene zvezde. Sve je krenulo od Ivanića koji je sa sredine odlično pronašao Gobeljića. Falčineli prima njegov centaršut, spušta Ivaniću, šut preko gola.

22. MINUT - Ponovo je pretio domaćin, šut Kange iskosa iz šesnaesterca, ponovo siguran golman gostiju.

21. MINUT - Kanga i Ben su kombinovali, utrčao je u šesnaesterac Gajić, Ganga ga je video, poslao mu dobru loptu, odbranio je Kusemans.

14. MINUT - Tukao je Falčineli već u sledećem napadu, ali pored gola

13. MINUT - GOL! Gobeljić je primio odličnu loptu sa druge strane, poslao je loptu do Bena, nije uspeo da je zahvati, do nje dolazi Kanga, šutirao je iz srca šesnaesterca za 1:0.

11. MINUT - Falčineli je ukrao loptu, poslao do Bena koji je bio u zoni šuta, faul za domaćina. Šutirao je Ben, lopta ide preko gola.

9. MINUT - Jeremčuk je nakon napada po desnoj strani uspeo da šutira, loše je zahvatio loptu, lak plen za Borjana.

8. MINUT - Pripretio je Osman Bukari, a odlično je reagovao Seku Sanogo pre nego što je akcija gostiju uspela da se razvjije.

4. MINUT - Dobra prilika za Kataija! Vezista crveno-belih je imao prostora u šesnaestercu, uspeo je da šutira, bio je izblokiran. Korner za crveno-bele.

1. MINUT - Počela je utakmica.