DERBI BEZ POBEDNIKA: Pričaće se o penalu, Zvezda žali za stativom Gobeljića!

A. Ilić

18. 10. 2020. u 17:51 >> 19:02

U derbiju 11. kola sastali su se Crvena zvezda i Partizan. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

ДЕРБИ БЕЗ ПОБЕДНИКА: Причаће се о пеналу, Звезда жали за стативом Гобељића!

Gol za domaćina postigao je Filip Stevanović u 5. minutu, izjednačio je Katai sa bele tačke u 75.

Fudbaleri Crvene zvezde ušli su u meč sa idejom da napadnu poslednju liniju Partizana, vršili su presing po celom terenu.

Priliku je nakon greške Strahinje Erakovića iskoristio Filip Stevanović.

Asano je došao do lopte, ugledao usamljenog Stevanovića, koji je imao lak posao da savlada golmana Crvene zvezde.

Nakon primljenog gola zaigrao je značajno bolje gostujući tim. Veliku priliku imao je Gobeljić početkom drugog poluvremena, ali je pogodio samo stativu.

Igrao se 75. minut, nakon kornera oboren je Sanogo u šesnaestercu Partizana, Novak Simović pokazao je na belu tačku. Aleksandar Katai bio je siguran izvođač za konačnih 1:1.

PARTIZAN: Stojković, Miljković, Marković (Vitas od 87), Banjak, Urošević- Zdjelar, Natho (Smiljanić od 61) – F.Stevanović (Lutovac od 61), Suma (L. Marković od 15), Jojić (Obradović od 87) – Asano. Trener: Aleksandar Stanojević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić (Gajić od 69), Degenek, Eraković, Rodić – Sanogo, Gavrić (Spiridonović od 46.), Nikolić, Ben (Pavkov od 69.), Katai (Petrović od 91.) – Falčineli (Vukanović od 84.). Trener: Dejan Stanković.

DRUGO POLUVREME 1:1 (1:0)

KRAJ MEČA

93. MINUT - Neoprezan je bio Sanogo, udario je u glavu Lazara Markovića, Simović mu pokazuje drugi žuti karton.

88. MINUT - Velika prilika za Partizan. Marković je pronašao Lutovca, bivši fudbaler Rada izborio se za centaršut, Asano je pokušao, ali je njegov udarac završio kraj stative.

85. MINUT - Smiljanić je pokušao nakon kornera makazicama, bio je neuspešan. Lopta odlazi u gol aut.

81. MINUT - Dosta nervoze u redovima Partizana, crno-beli nisu se mirili sa penalom, pokušavlai su da napadnu, ali za sada bezuspešno. Crveno-beli često su seckali igru faulovima.

73. MINUT - PENAL ZA ZVEZDU! Nakon kornera glavom je Katai poslao do Sanoga, povukao ga je Jojić, sudija Novak Simović pokazao je na belu tačku. Precizan je bio Aleksandar Katai.

68. MINUT - Lepa prilika za Asana, ali ne uspeva japanski fudbaler da primiri loptu, te defanzivci Zvezde izlaze kao pobednici iz duela.

61. MINUT - Velika prilika za Partizan. Natho odlično centrira nakon prekida iskosa po desnoj strani, najviši u skoku bio je Banjak, ali je njegov udarac završio kraj gola.

54. MINUT - Katai je u blizini šesnaesterca oborio Miljkovića, Jojić je izveo prekid, ništa od prilike koja je obećavala.

51. MINUT - Mislili su fudbaleri Partizana da je ofsajd, zastali su Gobeljić je imao veliku priliku, pogađa stativu!

46. MINUT - počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME 1:0

45. MINUT - NEVEROVATNA PRILIKA za Crvenu zvezdu. Katai je odlično ubacio u peterac, Falčineli je bio usamljen, tukao je glavom, ali kraj gola.

44. MINUT- Prelepo su kombinovali igrači Partizana, Asano se namestio na udarac, šutirao je kraj gola Borjana.

41. MINUT - Marković se našao u kontri, ali je Eraković uspeo da ga stigne i zasmeta mu. Odlično je Markovića uposlio Natho.

40. MINUT - Imao je Jojić priliku za udarac, šutirao je daleko od gola.

33. MINUT - Kako je iz Partizana saopšteno, nakon udarca Sanoga Sejduba Suma je prevezen na VMA. Nakon duela u kome je dobio jak udarac Suma je imao problema sa vidom!

28. MINUT - Natho je šutirao, ali je pogodio živi zid

27. MINUT - Ima Partizan inicijativu, napala je Zvezda dva puta, ali su se crno-beli odbranili. Zdjelar oboren ispred šesnaesterca, slobodan udarac za Partizan.

Ori se pesma navijača u okolini stadiona

17. MINUT - Katai je dobio previše prostora od odbrane, ušetao se u peterac, ali na kraju domaći reaguju. Pre toga Degenek nije dobro zahvatio loptu pri šutu.

15. MINUT - Marković je zamenio Sejduba Sumu koji nije mogao da nastavi meč. Pre toga imali su fudbaleri Zvezde napad, centrirao je Rodić, a Banjak otklonio opasnost.

9. MINUT - Nakon prekida lopta dolazi do Miljkovića, blokirao ga je Eraković.

5. MINUT - Pogrešio je Eraković, Asano poslao loptu do Stevanovića za vođstvo Partizana.

3. MINUT- Pritiska Zvezda poslednju liniju domaćina. Nikolić je imao priliku ali je njegov pokušaj završio sa spoljne strane Stojkovićevog gola.

1. MINUT - Počela je utakmica napadom domaćina.

Atmosfera na ulicama oko stadiona ne odaje utisak da se igra derbi.