ZVEZDA ZA ČAST SRPSKOG FUDBALA: Kipar je ovoga puta bio taličan crveno-belima

A. Ilić

01. 10. 2020. u 18:32 >> 21:22

FUDBALERI Crvene zvezde savladali su jermenski Ararat rezultatom 2:1 i tako se plasirali u grupnu fazu Lige Evrope.

ЗВЕЗДА ЗА ЧАСТ СРПСКОГ ФУДБАЛА: Кипар је овога пута био таличан црвено-белима

Crvena zvezda bila je bolji rival od starta meča, imali su kontrolu igre, svoje šanse, ali su do prvog gola čekali sve do 45. minuta, tada je odlično promešao odbranu Aleksandar Katai, te doneo domaćinu prednost.

Drugi gol delo je Dijega Falćinelija koji je odlično reagovoa na proigravanje Mirka Ivanića koji je imao dosta prostora po desnoj strani da uputi dobar centar šut.

Ipak, nakon promašaja velike prilike Italijana usledila je kontra Ararata, Lima je iskoristio odbitak i smanjio na 2:1. U tom periodu Crvena zvezda prepustila je kontrolu igre gostima, koji su potom još jednom pripretili, ali na kraju je stadion GSP ovoga puta doneo sreću srpskom klubu.

Crvena zvezda će biti jedini srpski predstavnik u grupnoj fazi evropskih takmičenja.

Stadion: GSP (Nikozija)   Sudija: Tasos Sidropulos

Ararat: Čupić – Alemao (od 64. Jusuf), Meneses, Vakulenko, Humanes – Sanogo, Šahinijan, Gufran – Narsing, Lima – Martinez.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Degenek, Rodić – Kanga (od 64. Petrović), Nikolić, Ben, Ivanić, Katai (od 77. Gavrić)- FalčineliTok duela pratite uživo na blogu portala "Novosti".

KRAJ MEČA 2:1 (0:1) za Crvenu zvezdu!

94. MINUT - Prekid za crveno-bele, Sanogo dobija žuti karton. Gavrić je šutirao,

93. MINUT -  Gavrić i Ivanić kombinuju, šutirao je crnogorski reprezentativac, slabo i pored gola.

90. MINUT - Tasos Sidropulos je meč produžio četiri minuta.

85. MINUT - Crvena zvezda je prepustila protivniku terensku inicijativu, ali jermenski tim nije uspeo da poveže svoju igru.

77. MINUT - Greška Crvene zvezde, imali su novu priliku igrači Ararata, odlično reaguje Rodić.

75. MINUT - Ponovo je pokušao Katai, odlično brani Čupić.

70. MINUT - Falčineli je imao novu šansu ali je nije iskoristio. Sa druge strane Iskoristio je Lima odbitak, 2:1.

63. MINUT - Pokušao je Ivanić, njegov udarac zaustavio je Čupić.

60. MINUT - Mirko Ivanić je odlično centrirao, a Dijego Falčineli sjajno glavom matira Čupića. Gol pogledajte ovde.

52. MINUT - Nova velika prilika za Kataija, odlično reaguje Čupić, paradom zaustavlja njegov projektil iz daljine.

48. MINUT - nije Ararat promenio ništa u svojoj filozofiji.

DRUGO POLUVREME (0:1)

45. MINUT - EL MAGIKO! Aleksandar Katai je promešao odbranu domaćina, u padu je uspeo da pošalje loptu u mrežu Čupića. Taman je izgledalo da će Zvezda na pauzu bez gola, da tako ne bude pobrinuo se Katai. Gol pogledajte ovde.

42. MINUT - Velika prilika za Crvenu zvezdu, Falčineli pronalazi Kataija, on iskosa šutira ali brani Čupić. Nikoliću se van terena ukazuje pomoć, sve nervozniji igrači Crvene zvezde.

32. MINUT - Ben je odlično ubacio loptu na peterac. Pronašao je Kataija, vezista zvezde je loše zahvatio loptu, pogađa spoljni deo mreže!

25. MINUT - Imao je Mirko Ivanić veliku priliku da Zvezdi donese prednost, odlično ga je uposlio Kanga, mnogo je oklevao Ivanić, te mu je u šut "ušao" Čupić.

18. MINUT - Povukla je Zvezda kontru, nakon nekoliko dodavanja brzopleto je prepustio loptu protivniku Mirko Ivanić. Ararat je odmah pripretio sa druge strane, Lima je zakasnio na upotrebljivu loptu.

13. MINUT - Centrirao je Kanga, odbitak na ivici šesnaesterca dočekao je Rodić, defanzivac Zvezde šutira i šalje loptu preko gola.

5. MINUT-  Uvod u utakmicu protekao je u ispitivanju snaga.