FESTIVAL LEPIH GOLOVA NA "MARAKANI": Zvezda brojala do šest, Falćineli dvostruki strelac

20. 09. 2020. u 20:30 >> 22:50

FUDBALERI Crvene zvezde ubedljivo su trijumfovali protiv Voždovca sa 6:0, dva gola bila su delo novajlije Dijega Falćinelija.

ФЕСТИВАЛ ЛЕПИХ ГОЛОВА НА МАРАКАНИ: Звезда бројала до шест, Фалћинели двоструки стрелац

Crveno-beli su postigli šest efektnih pogodaka, ne zna se koji je lepši i prava je šteta što je stadion "Rajko Mitić" morao da bude prazan.

Ono što posebno može da raduje navijaće Zvezde osim dva gola napadača iz Italije je to da su se u strelce upisali i deca kluba - Željko Gavrić i Veljko Nikolić, a njihovi golovi su bili za TV špice.

Prve golove u dresu Zvezed postigao je novajlija Dijego Falćineli/FOTO: M. Vukadinović

Mora Dejan Stanković biti zadovoljan reakcijom igrača nakon eliminacije iz Lige šampiona. Zvezda je već posle 45 minuta vodila sa 3:0. U nastavku je domaćin postigao još tri gola i potom stao na loptu.

Takođe, na ovom meču je prvi put u ovoj sezoni zaigrao i mladi Andrija Radulović, dok je priliku u drugom delu meča dobio i jedan od ljubimaca navijača crveno-belih, MIlan Pavkov, koji se oporavio od povrede lica koja ga je na duži vremenski period odvojila od terena.

Na kraju je i on uspeo da se upiše u strelce. U poslednjem napadu na utakmici je visoki napadač iz Begeča došao do gola.

Pozdrav Željka Gavrića i Dejana Stankovića/FOTO: M. Vukadinović

Voždovac nije uspeo tokom utakmice ozbiljnije da zapreti Milanu Borjanu, pa kapiten Zvezde nije imao mnogo posla.

Šampion Srbije je i posle osam kola ostao maksimalan sa 24 boda, dok su "zmajevi" na desetom mestu sa 10.

Sastavi timova:

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Degenek, Pankov, Rodić- Nikolić, Petrović - Katai, Kanga, Gavrić - Falčineli.

Voždovac: Preković - Stanković, Milović, Gajić, Živković - Putničanin, Ajdinović - Cvetićanin, Milosavljević, Stojčev - Vujnović.

1. MINUT - Počela je utakmica na stadionu "Rajko Mitić".

5. MINUT - Zvezda drži loptu, igra se uglavnom na polovini rivala, ali bez konkretnog pokušaja.

6. MINUT - Prva dobra prilika za domećin. Rodić je dobro centrirao sa leve stranem, na loptu je natrčao Gajić i poslao ju je visoko preko gola.

10. MINUT - Falćineli je lepo odložio loptu do Kataiji, no krilni igrač Zvezde nije bio precizan.

15. MINUT - Prvi dobar pokušaj gostujućeg tima. Probao je Milosavljević iz velike daljine i nije bio precizan.

17. MINUT - Vodi Zvezda! Odličan centaršut Rodića, a gol je postigao novajlija Dijego Falćineli. Sjajno je Italijan reagovao i odličnim volej udarcem sa nekih pet-šest metara je matirao Prekovića.

19. MINUT - Majstorija Gavrića! Fantastičan pogodak postigao je Gavrić. Primio je loptu od Kataija posle kornera i fenomenalnim šutem, takozvanom "kiflom" povećao prednost. Lopta se od prečke odbila u mrežu.

26. MINUT - Malo je nedostajalo da novi gol postigne Falćineli. Kratak je bio Italijan nakon centaršuta Kataija.

36. MINUT - Ne uspeva Voždovac ozbiljnije da zapreti Borjan. Jedini udarac u okvir gola domaćih je uputio Ajdinović.

40. MINUT - Opet Falćineli! Zvezda vodi 3:0! Italijan za sada pokazuje da će biti pravo pojačanje. Sjajni je ispratio centaršut Kange iz kornera i glavom savladao Prekovića drugi put na utakmici.

45. MINUT - Odlična igra Zvezde u prvom poluvremenu.

DRUGO POLUVREME:

48. MINUT - Dejan Stanković je izvršio dve promene. Iz igre su izašli Milan Rodić i Aleksandar Katai, a na terenu su Strahinja Eraković i Mirko Ivanić.

51. MINUT - Izemna i kod Voždovca. U igru je ušao 16-godišnji Dragan Stojisavljević.

55. MINUT - Zvezda povećava prednost! Strelac četvrtog gola za domaće bio je Veljko Nikolić. Još jedan fantastičan gol. Iz prve je šutirao Nikolić posle odbitka iz kornera i poslao pravu bombu u gol rivala.

57. MINUT - Odmah novi pogodak. Na 5:0 je povisio Ivanić. Novi sjajan gol. Festival prelepih pogodaka i prava je šteta što nema publike.

63. MINUT - Probao je Milović da savladal Borjana. Kapite domaćih je dobro reagovao nakon pokušaja igrača Voždovca.

69. MINUT - Malo je falilo da se u strelce upiše i Srđan Spiridonović. Šutirao je iz kolena sa nekih 15 metara, ali je lopta otišla malo pored gola.

81. MINUT - Odličnu priliku ne koristi Ivanić. U situaciji jedan na jedan bolji je bio golman gostiju.

90. MINUT - Evo gola Pavkova! Posle dužeg vremena se u strelce upisao i ljubimac navijača Zvezde. Ovo je ujedno bilo i poslednje što smo video na utakmci!