NATHO JUNAK POBEDE: Partizan sa bele tačke srušio borbeni Zlatibor

20. 09. 2020. u 18:23 >> 20:52

FUDBALERI Partizana pobedili su Zlatibor sa 0:1 u Užicu u 8. kolu Superlige Srbije.

НАТХО ЈУНАК ПОБЕДЕ: Партизан са беле тачке срушио борбени Златибор

Heroj trijumfa je bio Bibras Natho koji je bio precizan sa bele tačke u 79. minutu.

Jedanaestercu je prethodilo igranje rukom jednog igrača domaće ekipe, sudija Široki je pokazao na penal, a siguran egzekutor je bio Izraelac.

Fudbaleri Partizana odneli ceo plen iz Užica/FOTO: FK Partizan

Zasluženo je Partizan slavio imao je nekoliko dobrih prilika koje nije iskoristio. Treba pohvaliti i igrače Predraga Ristanovića koji su odlično stajali u polju.

Ipak, crno-beli su na kraju došli do važne pobede koja im je omogućila proboj na drugu poziciju na tabeli, pošto sada imaju 18 bodova, tri manje, ali i utakmicu više od Crvene zvezde.

Stadion: Gradski u Užicu. Bez publike. Sudija: Zoran Široki. Strelac: Natho u 79. minutu iz penala.

Zlatibor: Čupić - Jezdimirović, Islamović, Anđelković Glišović - Krstić, Đakovac, Poček, Vladić, Janjić - Vukić.

Partizan: Popović - Miljković, Vitas, Banjak, Urošević - Smiljanić, Zdjelar, Asano, Stojković - Marković, Matić.

PRVO POLUVREME:

2. MINUT - Počela je utakmica u Užicu. U uvodnim minutama ekipe odmaraju snage.

8. MINUT - Preuzeo je Partizan kontrolu, uglavnom se igra ispred gola domaćin, ali još uvek nema opasnosti po Čupića.

15. MINUT - Dobra situacija za goste. Primio je Asano loptu na desnoj strani, šutirao je iskorsa, no lopta je otišla pored gola.

20. MINUT - Od pokušaja Japanca ništa vredno pomena se nije desilo na Gradskom stadionu u Užicu.

25. MINUT - Najbolju priliku za goste imao je Marković. Šutirao je brzonogi fudbaler sa nekih 20 metara, ali je Čupić bio na visini zadatka.

Duel Miljkovića i Počeka/FOTO: FK Partizan

30. MINUT - Bojan Matić je probao glavom nakon kornera koji je izveo Denis Stojković, iz sledećeg je mladi Stojković pogodio prečku direktno.

31. MINUT - Dao je gol Matić glavom. Ipak, je on poništen zbog navodnog ofsajda. No, deluje da napadač Partizana nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

34. MINUT - Najbolju šansu na utakmici propustio je igrač domaćih Đakovac. Probio je po levoj strani, izašao sam sa Popovićem, hteo je igrač domaćih da ga "bocne", ali je odlično reagovao mladi golman gostiju i sprečio Zlatibor da povede.

40. MINUT - Još jedan dobra šansa za Markovića. Šutirao je glavom, no lopta je otišla pored gola.

45. MINUT - Završeno je prvo poluvrmene u Užicu. Golova nije bilo. Partizan je dominirao imao par dobrih šansi. Jednu  sjajnu priliku je i domaćin propustio.

DRUGO POLUVREME:

49. MINUT - Počelo je drugo pluvreme. Stanojević je od starta drugog dela na teren poslao Umara Sadika i Filipa Stevanovića.

53. MINUT - Dobra šansa za Asana. Isto kao u prvoj situaciji krilni napadač crno-belih je šutirao pored gola.

59. MINUT - Najbolji igrač gositju na ovom meču je Lazar Marković. Opet je pokušao da salvada Čupića i opet neuspešno. U međuvremenu Stanojević je u igru uveo Bibrasa Natha koji je zamenio Milana Smiljanića.

62. MINUT - Druga šansa za Zlatibor. Janjić je testirao Popovića, a golman crno-belih je loptu odbio u korner.

65. MINUT - Mogao je mnogo bolje Natho da izvede slobodan udarac. Šutirao je sa nekih 18 metara, ali od svega je dobio samo korner.

73. MINUT - Ima Partizan inicijativu, no nikako da se ozbiljnije pripreti domaćinu, koji dobro odoleva.

Golman Partizana Aleksandar Popović na visini zadatka/FOTO: FK Partizan

79. MINUT - Partizan je poveo! Jedan igrač domaće ekipe je igrao rukom. Sudija Zoran Široki je odlučio da pokaže na belu tačku, a siguran egzekutor je bio Bibras Natho.

90. MINUT - Od gola nema mnogo opasnosti. Uglavnom se igra pred golom Zlatibora, ali ne prete mnogo gosti.

90+2. MINUT - Opasno je bilo pred golom gostiju. Jedan fudbaler Zlatibora je odlično šutirao sa nekih 20 metara. Ipak, opet je sjajno reagovao mladi Popović.