LUDNICA U DREZDENU, NEMCI ZABORAVILI NA KORONU: Štoper Hamburga preskočio ogradu i davio navijača Dinama (VIDEO)

14. 09. 2020. u 22:01

FUDBALERI Dinama iz Drezdena plasirali su se u drugo kolo Kupa Nemačke pošto su večeras pobedili Hamburg sa 4:1 pred nešto više od 10.000 navijača.

ЛУДНИЦА У ДРЕЗДЕНУ, НЕМЦИ ЗАБОРАВИЛИ НА КОРОНУ: Штопер Хамбурга прескочио ограду и давио навијача Динама (ВИДЕО)

Dinamo je poveo u trećem minutu golom Janika Štarka, prednost je udvostručio Robin Beker u 16. minutu, a treći gol postigao je Kristof Daferner u 56.

Jedini gol za Hamburg postigao je Amadu Onana u 89, a konačan rezultat postavio je Sebastijan Maj u četvrtom minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Utakmica je odigrana pred 10.053 navijača u Drezdenu, što je najveća poseta u nemačkom fudbalu otkako su u martu uvedena ograničenja zbog korona virusa.

Ipak, meč će se narednih dana pamtiti po incidentu koji je napravio štoper gostujućeg tima Toni Lajstner.

Iskusni defanzivac je, naime, rođen u Drezdenu, prve je korake napravio baš u žutom dresu Dinama, a tokom utakmice domaći navijači su ga sa tribina verbalno vređali.

To je teško palo Lajstneru koji je preskočio ogradu i popeo se na tribine kako bi i sukobio sa navijačima Dinama.

Palo je najpre hvatanje za gušu sa jednim navijačem Dinama, da bi iskusni štoper napustio tribinu pošto su se u frku umešali ostali navijači s tribine.

Nema šta, očekuje ga ozbiljna kazna narednih dana zbog ovog poteza.

Dinamo Drezden je prošle sezone ispao iz druge lige, nakon što je ekipa morala u karantin zbog brojnih zaraženih fudbalera i nije mogla da nastavi takmičenje. Klub je tada bio na začelju tabele i nije ni imao priliku da se bori za opstanak.

Hamburg nije uspeo da se vrati u Bundesligu i ostaće i ove sezone u drugoj ligi.