SERIJA A: Šok završnice u Parmi i Firenci

Beta

12. 07. 2020. u 22:13

FUDBALERI Parme i Bolonje odigrali su večeras nerešeno 2:2, u utakmici 32. kola Serije A.

СЕРИЈА А: Шок завршнице у Парми и Фиренци

Bolonja je povela golovima Danila u trećem minutu i Roberta Sorijana u 16. minutu, ali je ostala bez pobede nakon što je primila dva gola u nadoknadi vremena. Prvo je strelac za Parmu, u trećem minutu nadoknade vremena, bio Jasmin Kurtić, dok je dva minuta kasnije strelac bio Roberto Inglese.

Bolonja, koju sa klupe predvodi srpski trener Siniša Mihajlović, je poslednje dve utakmice bez pobede i 10. je na tabeli sa 42 boda. Parma ima dva boda manje na 12. mestu.

Sampdorija je kao gost pobedila Udineze sa 3:1.

Udineze je poveo u 37. minutu golom Kevina Lazanje, a u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena izjednačio je Fabio Kvaljarela. Federiko Bonacoli doneo je prednost Sampdoriji golom u 84. minutu, dok je tri minuta kasnije zbog igranja rukom poništen pogodak Udinezea, koji je postigao Bram Nejting.

Pobedu ekipi iz Đenove osigurao je Manolo Gabijadini pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena.

Obe ekipe imaju po 35 bodova, Sampdorija zauzima 14. mesto na tabeli, a Udineze 15.

Nerešenim rezultatom završene su utakmice Fjorentina - Verona 1:1 i Kaljari - Leče 0:0.