AJAKS PREKINUO LOŠU SERIJU: Tadić pogodio u ubedljivom trijumfom "kopljanika" (VIDEO)

29. 01. 2023. u 17:31

MUČIO se Ajaks u prethodnom periodu, račoravao je navijače, na udaru je bio i kapiten Dušan Tadić. Ipak, srpski reprezentativac je odgovorio pogotkom u pobedi "kopljanika" nad Ekselsiorom od 1:4 u 19. kolu Eredivizije.

АЈАКС ПРЕКИНУО ЛОШУ СЕРИЈУ: Тадић погодио у убедљивом тријумфом копљаника (ВИДЕО)

Gosti su dobro počeli meč. Igrao se 15. minut kada je Dušan Tadić pogodio sa bele tačke i na taj način doveo šampiona Holandije do prednosti. Ovo mu je bio četvrto prvenstveni gol, a ima i 10 asistencija.

Trgao je taj gol domaće koji su do izjednačenja stigli u 35. minutu, ali je Ajaks na odmor otišao sa prednošću, pošto se u strelce u 45. minutu upisao Dejvi Klasen.

Nastavili su igrači tima iz Amsterdama da dominiraju, te su se drugom poluvremenu u strelce upisali Mohamed Kudus i Devajn Renš.

Ajaks je na ovaj nečin prekinuo niz od sedam uzastopnih mečeva bez pobede i nastavio je trku za titulu.

"Kopljanici" se sada nalaze na četvrtom mestu i imaju 37 bodova, pet manje od prvoplasiranog Fejenorda.

BONUS VIDEO: Navijači CSKA pred duel "armejaca" i Partizana