DOMINACIJA INTERA U VELIKOM DERBIJU: "Nerazuri" deklasirali Milan u finalu Superkupa Italije

18. 01. 2023. u 22:18

OČEKIVALA je publika u Rijadu u finalu Superkupa Italije pravi spektakl u derbiju "Dela Madonina", ali umesto toga viđena je dominacija Intera koji je razbio velikog rivala sa 3:0.

ДОМИНАЦИЈА ИНТЕРА У ВЕЛИКОМ ДЕРБИЈУ: Неразури декласирали Милан у финалу Суперкупа Италије

Furiozno su izabranici Simonea Inzagija počeli susret i već posle 21 minut igre na semaforu je pisalo 2:0.

Najpre je u 10. minutu Federiko Dimarko doveo "nerazure" u vođstvo, da bi se potom u strelce upisao i Edin Džeko i pokazao da je i dalje jedan od najboljih napadača na planeti.

"Rosoneri" su pokušali sve da u nastavku unesu neizvesnost u utakmicu, ali umesto toga treći put se zatresla mreža Kiprijana Tatarušanua. Igrao se 77. minut kada je Lautaro Martinez postavio konačan rezultat ovog susreta.

Osim poraza od velikog rivala, navijače Milana može da brine i to što je ovo četvrti meč u kome nije tim nije pobedi.

Priliku za prekid loše serije imaće protiv Lacija, 24. januara u prvenstvu. Taj meč igra se na "Olimpiku" u Rimu.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“