"TADIĆU, PUTINE!" Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije razbesneo navijače svog Ajaksa u ludnoj noći Lige šampiona

26. 10. 2022. u 21:49 >> 23:18

DUŠAN Tadić je izazvao prilično nekontrolisan izliv besa kod navijača Ajaksa, kluba za koji nastupa.

ТАДИЋУ, ПУТИНЕ! Капитен фудбалске репрезентације Србије разбеснео навијаче свог Ајакса у лудној ноћи Лиге шампиона

Iako je u pitanju jedan od najboljih igrača "kopljanika" poslednjih godina, pristalice amsterdamskog kluba nisu mogle da mu oproste ono što je uradio u prvom poluvremenu utakmice 5. kola Lige šampiona protiv Liverpula.

Tadić, koji je iz Sautemptona prešao u Ajaks 2018. godine, a od tada dao čak 94 gola i imao 98 asistencija na 209 utakmica za holandski klub, potpuno nesvakidašnje je "raspet" na društvenim mrežama - zato što nije iskoristio lepu priliku pri rezultatu 0:0.

Ajaks je, naime, odjednom došao u situaciju da sa četiri igrača u napadu, uz loptu u posedu, ima naspram sebe samo dvojicu Liverpulovih defanzivaca i golmana Crvenih, ali...

Početak kontranapada Ajaksa protiv Liverpula, Tadić je skroz levo, u dnu fotografije / Tviter / vtbl

Iako je lopta s desne strane napada "kopljanika" na kraju akcije stigla do potpuno usamljenog Tadića, koji je prilazio s levog krila...

Lopta s desnog krila kreće levo ka Tadiću, saigrač je propuštaju / Tviter / vtbl

... srpski as je na trenutak oklevao, tek koliko da se namesti da šutne.

Tadić primiruje loptu jednim dodirom i kreće da šutira / Tviter / vtbl

A kada je šutnuo loptu, taj udarac je uspeo da izblokira Trent Aleksander Arnold.

Trent Aleksander Arnold butinom blokira šut Dušana Tadića na meču Ajaks - Liverpul / Tviter / vtbl

Iako je u pitanju bila klasična neiskorišćena prilika, kakvih na svakoj utakmici ima bar po nekoliko, dakle - nije u pitanju bio promašen "prazan gol", već šut sa desetak metara, dok se ispred sebe ima i golman rivala, i jedan defanzivac, desetine navijača Ajaksa su osule "drvlje i kamenje" na kapitena reprezentacije Srbije.

Evo samo nekih od tih reakcija društvenim mrežama:

- Razbesnelo me je što je Tadić uspeo da od Trenta "napravi" dobrog igrača.

- Daj, Tadiću, ovo je neprihvatljivo.

- Brate, kako je Tadić još uvek Ajaksov fudbaler?

- Tadiću, Putine.

Iako je bilo i pravih psovki upućenih srpskom asu, ovo poređenje sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom (koji se u zapadnom delu Evrope smatra baukom zbog aktuelnih odnosa na relaciji Rusija - Ukrajina), dovoljno govori u kom psihičkom stanju su bili pojedini navijači Ajaksa - zbog jedne promašene šanse.

Ta ostrašćenost je vrlo brzo doživela težak udarac... Tačnije, više njih.

Jer, nedugo posle Tadićevog promašaja u 36. minutu, Mohamed Salah je dao gol za Liverpul.

- Ta Tadićeva šansa skupo košta. Mo Salah... - prokomentarisao je jedan od navijača posle prvog gola na meču, u 42. minutu.

A nedugo nakon što je počelo drugo poluvreme, Liverpul je još dvaput u kratkom razdoblju zatresao mrežu Ajaksa.

Najpre je Nunjez u 49. minutu postigao gol posle asistencije Robertsona, a onda je u 52. Salah idealno uposlio Eliota koji je doneo 0:3 Liverpulu, očaj navijačima Ajaksa na stadionu "Johan Krojf arena". I ne čudi, novi poraz je njihove ljubimce ostavio na samo tri boda iz pet takmičarskih nastupa u elitnom društvu (gori je samo u toj, A grupi, Rendžers sa "nulom") dok dalje idu Napoli sa 15 i Liverpul sa 12 bodova.

Drame, drame!

Od ostalih utakmica Lige šampiona koje su igrane u sredu, najveće fudbalske trilere videli su navijači u Londonu i Madridu.

Totenhem je gubio od Sportinga iz Lisabona, a onda uspeo i da izjednači, te da preko Harija Kejna u 95. minutu iznova zatrese mrežu, ali ... VAR je poništio taj pogodak zbog veoma malog ofsajda, pa su londonski "pevci" ostali bez pobede koja bi ih već sada odvela u nokaut fazu Lige šampiona, a ostali su i bez isključenog Antonija Kontea, koji je besneo posle pomenute sudijske odluke.

Sudija Dani Makeli isključuje Antonija Kontea, trenera Totenhema, na meču sa Sportingom / FOTO: Tanjug/AP

Luda završnica bila je i na meču Atletiko Madrid - Bajer Leverkuzen. Atletiku je trijumf bio jako važan, kako bi sačuvao teoretsku šansu da prođe dalje, a onda je pri rezultatu 2:2, u sudijskoj nadoknadi vremena dosuđen i penal za Madriđane.

Međutim, otpisani "farmaceuti" su se spasili - i to kako: Hradecki je u 95. minutu odbranio jedanaesterac Karasku, na loptu je potom natrčao Saul Niguez i pogodio prečku, da bi Mandava onda probao da da gol, a na "crti" pogodio nesrećnog Karaska (VIDEO). Ovaj epilog je označio kraj snova Atletika o nokaut fazi Lige šampiona, što su igrači Bajera prilično burno proslavili, iako su poslednji u grupi.

Slavlje fudbalera Bajera posle neverovatnih promašaja Atletika na samom kraju meča Lige šampiona / FOTO: Tanjug/AP

Sa druge strane, Bajern je nastavio sa svojom tradicijom da Barseloni drži časove, pobedivši je sa čak 3:0, čime joj je "posolio ranu" nakon što ju je pred ovaj meč Inter svojim uspehom "preselio" u Ligu Evrope.