NEVIĐENE SCENE U ARGENTINI: Golman Rivera doneo Boki titulu (VIDEO)

24. 10. 2022. u 09:04

Fudbaleri Boke Juniors postali su šampioni Argentine nakon neverovatne završnice u poslednjem kolu prvenstva.

НЕВИЂЕНЕ СЦЕНЕ У АРГЕНТИНИ: Голман Ривера донео Боки титулу (ВИДЕО)

Foto AP

Titulu Boki je doneo bukvalno najveći rival River Plejt, tačnije njegov golman Franko Armani odbranivši penal u poslednjem minutu sezone.

Nakon što je Armani odbranio penal, Migel Borha je doneo Riveru pobedu od 2:1 na gostovanju Rasingu, koji je tako ostao na dva boda iza novog šampiona Boke.

Rasing nije iskoristio veliki kiks rivala koji je u poslednjoj rundi remizirao sa Independijenteom 2:2 na svojoj "Bombonjeri".

Gosti su devet minuta pre kraja šokirali domaće navijače golom Valjeha, ali ih je ubrzo obradovao omraženi rival.

Da stvar bude još magičnija, River, Boka, Rasing i Independijente su najveći rivali u Argentini i zavisili su jedni od drugih u borbi za titulu.

Na kraju je golman Rivera postao heroj Boke, pa će biti zanimljivo videti kako će na to da reaguju navijači njegovog kluba.

Da objasnimo iz naše perspektive – zamislite da golman Crvene zvezde u 90. minutu odbrani penal protiv, na primer Vojvodine, i tako donese titulu Partizanu.

Boka je osvojila 35. titulu šampiona, primakla se na dve od rekordnih 37 Riverovih.