SRBIN JE KRALJ ASISTENCIJA: Dušan Tadić vratio Ajaks na staze uspeha posle nokauta (VIDEO)

06. 08. 2022. u 19:28

KAPITEN fudbalske reprezentacije Srbije i Ajaksa Dušan Tadić upisao je asistenciju u trijumfu "kopljanika" nad Fortunom u Sitardu (3:2) u prvom kolu holandske Eredivizije.

СРБИН ЈЕ КРАЉ АСИСТЕНЦИЈА: Душан Тадић вратио Ајакс на стазе успеха после нокаута (ВИДЕО)

Foto AP

Ajaks je odbranu titule počeo pobedom posle preokreta. Domaćin je na poluvremenu vodio golom Pola Gladona u 6. minutu, međutim, tim iz Amsterdama preokrenuo je tok utakmice u privh petnaestak minuta drugog poluvremena.

Izjednačenje Ajaksu doneo je Tejlor u 48. minutu, već u 51. bilo je 2:1 za goste golom Renša, a treći gol za "kopljanike" postigao je Brobi u 62. minutu posle asistencije Tadića.

Fortuna je u finišu meča ublažila poraz preko turskog veterana Buraka Jilmaza koji je ovog leta pojačao tim iz Sitarda.

Ajaks je trostruki uzastopni prvak Holandije, koja 2020. nije imala šampiona zbog pandemije koronavirusa.

BONUS VIDEO: DIBALA GROZNICA: Spektakularan doček za novog fudbalera Rome