DA SE NE ZABORAVI: Dan kada je Jugoslavija na SP doživela jednu od najvećih krađa u istoriji (VIDEO)

20. 06. 2022. u 08:13

GLAVNI protagonisti uz naše reprezentativce bili su domaćini Španci i danski sudija Lund Sorensen.

ДА СЕ НЕ ЗАБОРАВИ: Дан када је Југославија на СП доживела једну од највећих крађа у историји (ВИДЕО)

Printskrin: Youtube/World Football Clasics

Na današnji dan, pre 40 godina, fudbaleri Jugoslavije su na Svetskom prvenstvu u Španiji bili žrtve jedne od najvećih fudbalskih krađa u istoriji sporta.

Plavi su protiv domaćina u grupnoj fazi došli do vođstva 1:0, a potom je usledio sramotni poraz kojim je dirigovao sudija Sorensen.

Povela je Srbija golom Gudelja, a potom je na scenu stupio danski sudija. U nastavku prvog poluvremena pokazao na belu tačku za domaćina - iako se na snimku jasno vidi da je Velimir Zajec faul napravio van 16 metara.

Nije to bilo sve. Huanito je promašio gol, Sorensen je penal ponovio zbog toga što se navodno legendarni golman Dragan Pantelić kretao po aut-liniji. Na kraju, Španci su golom Saure u nastavku stigli do trijumfa.

Za Jugoslaviju su protiv Španije igrali: Dragan Pantelić, Nikola Jovanović, Nenad Stojković, Ivan Gudelj, Velimir Zajec, Zlatko Krmpotić, Vladimir Petrović, Edhem Šljivo, Ivica Šurjak, Safet Sušić i Zlatko Vujović. Selektor je bio Miljan Miljanić.

BONUS VIDEO:  POBEDNIČKA PARADA "KRALjEVA": Fudbaleri Reala na ulicama Madrida proslavili 14. titulu prvaka Evrope