SANTOŠ POŠTUJE MAKEDONCE: "Tim koji ode u Italiju i tamo pobedi evropskog šampiona..."

25. 03. 2022. u 14:38

SELEKTOR fudbalske reprezentacije Portugalije Fernando Santoš upozorio je Kristijana Ronalda i drugove da se ne opuštaju pred meč finala baraža protiv Severne Makedonije.

САНТОШ ПОШТУЈЕ МАКЕДОНЦЕ: Тим који оде у Италију и тамо победи европског шампиона...

Naši južni susedi priredili su prvorazrednu senzaciju eliminacijom evropskog prvaka Italije u meču prve runde doigravanja za odlazak na Mundijal u Katar.

Portugalci su rezultatski ubedljivo savladali Turke, ali na terenu nije bilo baš tako jednostavno, pošto su gosti pri rezultatu 2:1 promašili penal u 85. minutu, da bi domaćin u četvrtoj minuti nadoknade potvrdio pobedu golom Luisa.

- Moramo da pokažemo isto poštovanje prema Severnoj Makedoniji kao što bismo ga pokazali Italiji. Rekao sam igračima i pre eliminacije Italije da ove utakmice nisu šala. Ovo je kao finale i sve je moguće - rekao je Santoš.

Selektor Portugalaca ističe da bi ovakvim utakmicama trebalo prići sa fokusom i koncentracijom, kakav meč u ovoj rundi zaslužuje.

- Timu koji ode u Italiju i tamo pobedi evropskog šampiona ne treba nikakva najava - zaključio je Santoš.