MITROVIĆ OSTAO ZAPANJEN: Engleska gleda u čudu detalj sa meča Fulama (VIDEO)

D. N.

12. 03. 2022. u 15:54

ALEKSANDAR Mitrović nije nastavio nestvaran golgeterski niz, ali će sigurno pamtiti svoj subotnji meč u dresu Fulama.

МИТРОВИЋ ОСТАО ЗАПАЊЕН: Енглеска гледа у чуду детаљ са меча Фулама (ВИДЕО)

Dok se ekipa našeg reprezentativca bori za direktan plasman u Premijer ligu, njen današnji rival i domaćin, Barnsli, spada u "davljenike" koji bi da o(p)stanu u Čempionšipu.

I, Barnsli je do pred sam kraj utakmice vodio protiv Fulama, zahvaljujući pogotku Morisa iz penala u 44. minutu. A onda se desilo... mnogo toga.

Najpre je Mitrovićev saigrač Hari Vilson prelepim pogotkom poravnao na 1:1 u 86. minutu, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena on bio akter jednog od najvećih fudbalski promašaja u dosadašnjem delu 2022. godine.

Naime, iako je ostao potpuno sam na desnoj strani napada, a lopta baš njemu bila centirana...

... Vilson je uspeo da sa samo tri metra promaši ceo gol, što možete videti i na snimku, kada kliknete OVDE.

Aleksandar Mitrović nije mogao da veruje šta se desilo, odmah se uhvatio za glavu, ali ne samo on: ne mali broj igrača Barnslija je isto reagovalo, shvativši koliko su imali sreće.

Na kraju rezultat i ostao 1:1.

Aleksandar Mitrović - statistika

Aleksandar Mitrović je u ovoj sezoni Čempionšipa dao čak 35 gola (uveliko je rekorder takmičenja), a ostvario je i sedam asistencija.

Podsetimo, u drugom po snazi fudbalskom takmičenju u Engleskoj, Fulam vodi i to sada sa 77 bodova, prvi njegov pratilac, Hadersfild, ima 63, ali i meč više.

Prva dva tima na kraju sezone (kada se odigra 46 kola) direktno prelaze u Premijer ligu, a ekipe od 3. do 6. mesta idu u baraž.

BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama