SRBIN VLADA HOLANDIJOM: Tadić promašio 13. penal, ali se i te kako radovao (VIDEO)

D. N.

06. 02. 2022. u 20:08

SRPSKI fudbaleri briljiraju ovih dana, a od saigrača iz nacionalne selekcije po tom pitanju ne razlikuje se ni njihov kapiten, Dušan Tadić, mada neće baš po idealnom pamtiti nedeljni nastup u šampionatu.

СРБИН ВЛАДА ХОЛАНДИЈОМ: Тадић промашио 13. пенал, али се и те како радовао (ВИДЕО)

On je, nastupajući za Ajaks u 21. kolu prvenstva Holandije novom dobrom partijom pomogao da "kopljanici" dođu do trijumfa kojim su umakli drugoplasiranom PSV-u na pet bodova udaljenosti.

Klub iz Amsterdama je pobedio sa 3:0, a Dušan Tadić je u 55. minutu presingom naterao suparnike da mu "predaju" loptu, posle čega se probio po gol-aut liniji i idealno uposlio Halera, za dupliranje dotad minimalnog vođstva:

Prvi je mrežu gostiju zatresao Klasen u 22. minutu, a konačan rezultat postavio je Tejlor u 65.

Mogao je Tadić da bude i dvostruki strelac, ali je u finišu utakmice njegov penal odbranio golman Heraklesa, Janis Blasvič.

Duđan Tadić je danas 13. put u karijeri promašio penal, prvi put od 8. aprila 2021. i meča sa Romom u Ligi Evrope, odnosno prvi put u holandskom prvenstvu od 20. januara 2019. i utakmice sa Herenvenom.

U dresu holandskog giganta je ukupno promašio pet jedanaesteraca, dva u dresu Srbije (2018. protiv Rumunije i Litvanije), tri nije iskoristio kao član Sautemptona, jednom kao fudbaler Groningema, a dva dok je igrao za Vojvodinu.

Sa druge strane, u bogatoj karijeri realizovao je čak 64 penala.