CELA BOSNA U NEVERICI, NE IDE NA MUNDIJAL: Autsajderi i sami u čudu šta su uradili u Zenici

13. 11. 2021. u 18:34

BOSNA i Hercegovina definitivno neće učestvovati na predstojećem Svetskom prvenstvu u fudbalu.

ЦЕЛА БОСНА У НЕВЕРИЦИ, НЕ ИДЕ НА МУНДИЈАЛ: Аутсајдери и сами у чуду шта су урадили у Зеници

Tanjug/AP

Nadali su se "zmajevi" da bi mogli da odu na Mundijal u Kataru kroz baraž, ali, te snove je raspršila Finska.

I to senzacionalno.

Naime, u Zenici su Finci prvo promašili penal, potom u 37. minutu ostali bez isključenog Raitale, a malo pre toga postigli gol preko Forsa.

A onda, totalni debakl selekcije BiH u nastavku meča, koji je Finska rešila u svoju korist sa 1:3.

Najpre je Lod udvostručio vođstvo 60. ekipe sa FIFA rang liste, Menalo je vratio nadu domaćinu da bi mogao da izbegne debakl, ali je Lod opet zablistao, proigravši O'Šonesija u 73. minutu, kada je i postavljen konačni rezultat.

I, dok mediji u BiH jadikuju nad sudbinom tamošnjeg fudbala, nazivajući ovakav ishod i rečima kao što je "šok", selektor Finaca, Marku Kanerva, i sam je bio iznenađen:

Tanjug/AP

Marku Kanevra

- Veoma smo srećni zbog pobede u teškoj utakmici, u kojoj smo rano ostali s igračem manje.  Neverovatno mi je da smo dva gola dali brojčano slabiji!, istakao je strateg gostiju.

Finska je u D grupi kvalifikacija druga, sa 11 bodova, jednim manje od vodeće Francuske s kojom će igati za tri dana, dok je Bosna ispala iz mundijalske trke, jer je ostala na sedam bodova. Šanse za odlazak u baraž ima i trenutno trećeplasirana Ukrajina, koja u ponedeljak igra protiv "otpisane" selekcije BiH, a tada bi joj odgovarao poraz Finaca, koju bi mogla da pretekne sopstvenom pobedom.