SUPERLIGA OVO NE PAMTI! Moćna poruka Zvezde pred Mitjiland!

A. Ilić

16. 10. 2021. u 15:16 >> 16:49

FUDBALERI Crvene zvezde u 13. kolu Superlige Srbije igraju protiv Kolubare u Lazarevcu. Zanimljivo, ovo je prvi duel koji crveno-beli igraju u Lazarevcu kada je prvenstvo u pitanju.

СУПЕРЛИГА ОВО НЕ ПАМТИ! Моћна порука Звезде пред Митјиланд!

FUDBALERI Crvene zvezde gostovali su Kolubari u 12. kolu Superlige Srbije, a meč u Lazarevcu dugo će crveno-beli pamtiti. Izabranici Dejana Stankovića upisali su ubedljivu pobedu 1:7.

Furiozno je Crvena zvezda počela istorijsko gostovanje u Lazarevcu, napadali su gosti od prvog minuta, a već u osmom dolaze do vođstva golom Dragovića na asistenciju Rodića.

Levi bek Zvezde osam minuta kasnije ponovo fantastično proigrava, ovog puta taličan je bio El Fardu Benu.

Mirko Ivanić u 18. minutu uvećava prednost gostiju na 3:0. Da bi Milan Pavkov u 24. minutu dodao još jednu recku gostima.

Ponovo je Ivanić bio precizan u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je Pavkov u 43. minutu meča.

Počasni gol za domaći tim postigao je Mladenović u 86. minutu. Dva minuta kasnije konačni rezultat postavio je mladi Lazetić koji je postigao svoj prvenac u dresu Crvene zvezde.

Drugo poluvreme 1:7

88' GOL! Lazetić sada koristi odlično dodavanje Falka za prvenac u seniorskom timu Zvezde!

87' Lazetić se našao u prilici nakon što je pobegao Tumbasu, šutirao je mladi fudbaler pored gola!

86' GOL! Mladenović postiže pogodak za domaće. Do počasnog gola Kolubara dolazi nakon što je Radovan Pankov zakasnio nakon dodavanja Dobrijevića!

85' Dolaze gosti do prilike za udarac sa dvadesetak metara, a Borjan nije imao težak zadatak.

78' Rodić je sada probao da dođe do gola, ali je Stanivuković dobro reagovao.

76' Sada lopta za nijansu više u posedu domaćih, kojima nedostaje završni čin kako bi došli do počasnog pogotka.

68' Igra se sada većinom između dva šesnaesterca, čini se da nijedan tim ne bi imao ništa protiv da se sada završi utakmica. Zvezda je zadovoljna trenutnim, a Kolubara nema snage za bolji učinak.

61' Aleksa Vukanović dobija prve minute u sezoni, u igru je ušao umesto Gelora Kange!

56' Filipović je oprobao udarac, dobro reaguje Borjan!

50' Pretio je Nikolić iz prekida iskosa, odlično reaguje golman domaćih Stanivuković koji šalje loptu u korner.

46' Sedam izmena napravili su Stanković i Đurđević, trener Zvezde jednu više. Kod domaćina su na terenu Simić, Petronijević i Andrić, dok su izašli Kočović, Lončar i Đenić. Kod Zvezde u igri su Pankov, Nikolić, Petrović i Lazetić, dok su izašli Dragović, Ivanić, Ben i Pavkov.

Prvo poluvreme 0:6

45' kraj prvog poluvremena!

43' GOL. Ofanzivno igraju gosti i nakon petog gola, stiže i šesti. Na odbitak je natrčao Milan Pavkov koji još jednom uvećava prednost tima iz Ljutice bogdana - 0:6

36' GOL! Ipak, Zvezda dolazi do petog gola! Nakon odlične kombinacije po desnoj strani Falko šalje do Gajića, a on Ivaniću koji dolazi do drugog gola na meču!

33' Pao je ritam igre. Igra se na sredini terena.

29' PENAL! Dumbas je srušio fudbalera Zvezde u šesnaestercu, a Gelor Kanga promašuje gol.

28' Konačno napad domaćeg tima, tek iz tri intervencije Borjan uspeva da ukroti loptu.

24' GOL! Ponovo je Rodić ubacio loptu, pogrešio je golman domaćeg tima, a prazan gol pogodio je Milan Pavkov za 4:0.

19' GOL! Mirko Ivanić nakon solo prodora sa dvadesetak metara šalje pod prečku loptu! Fantastična igra srpskog šampiona u Lazarevcu.

18' Lončar je uputio oštar centaršut, poslao je loptu u šesnaest, Borjan je izašao ali nije bio siguran, hvata loptu tek iz druge.

16' GOL! Ponovo je po levoj strani Milan Rodić povukao, odlično je centrirao, ovog puta lopta je pronašla El Fardu Bena!

13' Nakon postignutog gola Crvena zvezda staje, imaju crveno-beli terensku inicijativu, za sada domaći ne dolaze do kontrole igre.

8' GOL! Dragović je zatresao mrežu i Zvezdi doneo vođstvo! Odlično je loptu ubacio Milan Rodiđ, a reprezentativac Austrije u maniru najboljih napadača šalje loptu u mrežu.

5' Ivanić je pokušao da uposli Pavkova, ali lopta prolazi kroz šesnaesterac domaćeg tima. Treba istaći da se većinu vremena igra pred golom Kolubare.

3' Filipović i Mladenović su pokušali da kombinuju pred golom Milana Borjana, nije im pošlo za rukom, usledila je kontra na drugoj strani, fauliran je Falko, a nije Zvezda uspela da ugrozi Stanivukovića.

1' Utakmica u Lazarevcu je počela. Tribine stadiona Kolubare dobro su popunjene.