BARSA NIJE MOGLA, ALI JESTE SOSIJEDAD: Elustondo srušio Granadu, Betis slavio u Pamploni

23. 09. 2021. u 21:53

FUDBALERI Real Sosijedad pobedili su Granadu sa 3:2 u gostima u šestom kolu La Lige, a junak trijumfa bio je Aric Elustondo.

БАРСА НИЈЕ МОГЛА, АЛИ ЈЕСТЕ СОСИЈЕДАД: Елустондо срушио Гранаду, Бетис славио у Памплони

Barselona nije uspela da savlada Granadu pre tri dana na "Kamp Nou", ali jeste tim iz San Sebastijana u gostima i tako pokazao Kataloncima kako mora da igra protiv ove ekipe.

Ipak, nije dobro počelo za tim Imanola Agasila, pošto je domaćin poveo u devetom minutu preko Hermana Sančeza. To je ujedno jedini pogodak viđen u prvom poluvremenu.

Nastavak utakmice doneo je mnogo više uzbuđenja, pala su čak četiri pogotka. Sosijedad je u razmaku od osam minuta preokrenuo rezultat. Najpre je Elustondo izjednačio, da bi preokret doneo Mikel Merino.

Domaćin je odbio da se preda. Luis Mila je doneo poravnanje ishoda u 70. minutu - bio je precizan sa bele tačke.

Konačan rezultat postavio je Elustondo drugim pogotkom na utakmici u 82. minutu i doneo četvrtu pobedu svom timu u ovoj sezoni.

Sosijedad je sada četvrti na tabeli sa 13 bodova, Granada je na 18. mestu sa tri.

Trijumf je u Pamploni protiv Osasune zabeležio i Betis. Klub iz Sevilje je slavio sa 3:1.

RADOST Igrači Betisa proslavljaju gol Huanmija/Foto: EPA-EFE/Jesus Diges

Posle 45 minuta fudbala rezultat je bio 1:1. Za domaćina je pogodio Garsija, a Hermoso za goste.

Kada je delovalo da će ekipe podeliti bodove, izabranici Manuela Pelegrina su još dva puta zatresli mrežu i došli do pobede. U strelce su se upisali Huanmi i Vilijan Hose.

Betis zauzima sedmo mesto na tabeli La Lige sa devet bodova, Osasuna je 10. sa bodom manje.

BONUS VIDEO: Izjave igrača nakon duela Partizan - Crvena zvezda