VOJVODINA SLAVILA: Novosađani ostvarili prvu pobedu u gostima, trijumfovao i Metalac

17. 09. 2021. u 21:12

FUDBALERI Vojvodine pobedili su Radnik u Surdulici sa 2:0 u devetom kolu Superlige Srbije.

ВОЈВОДИНА СЛАВИЛА: Новосађани остварили прву победу у гостима, тријумфовао и Металац

Novosađanima je ovo bio prvi ovosezonski trijumf u gostima, a do njega su stigli pogocima Veljka Simića i Nebojše Bastajića.

Na klupi Radnika je debitovao doskorašnji trener Čukaričkog, Dušan Đorđević, no prvu utakmicu neće pamtiti po dobrom.

Pobednik je bio rešen posle 45 minuta igre kada je Vojvodina imala dva gola prednosti. Bilo je još prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao.

Posle ovog trijumfa ekipa Slavoljuba Đorđevića ima 12 bodova i zauzima peto mesto na tabeli, dok su Surduličani posle trećeg vezanog poraza pali na 10. poziciju i imaju devet bodova.

Metalac je u Gornjem Milanovcu bio bolji od Kolubare - 3:1.

Posle prvog poluvremena bio je nerešeno - 1:1. Domaćin je u pravo vreme postigao drugi pogodak, bilo je to u 46. minutu.

Treći gol je viđen u 77. minutu i tada je postalo jasno da će se gostujući fudbaleri u Lazarevac vratiti pognutih glava.

Metalac je sada došao do osmog osvojenog boda i nalazi se na 12. mestu, dok je Kolubara deveta sa 10 bodova.

BONUS VIDEO: Igrači Zvezde slave ulazak u Ligu Evrope