ODLIČNI PARTIZAN SAVLADAO SANTA KLARU: Crno-beli u grupnoj fazi Lige Konferencija!

A. Ilić

26. 08. 2021. u 22:57 >> 22:58

FUDBALERI Partizana dočekali su u Humskoj Santa Klaru. Portugalci su u Beograd doneli 2:1 iz prvog meča, ali se na kraju radovao Partizan koji je večeras slavio 2:0.

ОДЛИЧНИ ПАРТИЗАН САВЛАДАО САНТА КЛАРУ: Црно-бели у групној фази Лиге Конференција!

Odličan je bio Partizan u duelu protiv Portugalaca. Kontrolisali su crno-beli igru tokom celog meča, a gosti nisu mogli da se nose sa navijačkom podrškom koju su domaći igrači imali u grotlu stadiona u Humskoj.

Prvu značajnu priliku imao je Partizan u 15. minutu kada je šutirao Lazar Marković. Dobro je primio loptu u šesnaesterac, ali nije najbolje zahvatio loptu. Devet minuta kasnije radovao stadion u Humskoj. Vilanueva je oborio Sejdubu Sumu u šesnaestercu. Kreg Poson pokazao je na "belu tačku".

Rikardo Gomeš izveo je jedanaesterac za Partizan. Poslao je Pereiru u jednu, a loptu u drugu stranu. Usledila je ekstaza na tribinama.

Partizan je anulirao prednost rivala. Već u 27. minutu Marko Pereira loše je reagovao, lopta je nakon kornera Jojića stigla do Siniše Saničanina koji glavom donosi 2:0 Partizanu i rezultat koji crno-bele vodi u grupnu fazu Lige konferencija.

Odgovorili su Portugalci u 32. minutu. Imali su prekid sa oko 25 metara. Linkoln je izveo prekid, a Brazilčev torpedo fantastično je odbranio Aleksandar Popović. Ruku na srce šutirao je blizu sredine gola.

U drugom poluvremenu bilo je dosta mirnije. U 59. minutu Siniša Saničanin je oprobao udarac glavom, lopta je otišla preko gola. Dvadeset minuta kasnije Holender je probio po desnoj strani, izašao pred Pereiru koji nekim čudom brani njegov snažan udarac.

PARTIZAN - SANTA KLARA 2:0 /3:2/

(Rikardo 25', Saničanin 27')

Stadion Partizana

Sudija: Kreg Poson (Engleska)

PARTIZAN (4-2-1-3): Popović - Miljković, Vujačić, Saničanin, Obradović - Jojić (Šćekić od 85') , Zđelar- Suma (Natho 28')- Marković (Pantić od 74'), Jović (Holender od 74') , Rikardo

SANTA KLARA (4-2-1-3): Pereira - Ramos, Alfonso, Vilanueva, Mansur - Marita (Nene od 85'), Karvaljo (Košta od 66') - Linkoln - Patrik, Alano (Rikardinjo od 66'), Buldini (Krišan)

DRUGO POLUVREME

90+7. MINUT - Svi igrači Santa Klare u šesnaestercu crno-belih nakon auta. Odbranio se Partizan.

90+2. MINUT - Požrtvovana igra Partizana u odbrani. Crno-beli se dobro brane. Santa Klara pokušava da dođe do gola Popovića, ali im to ne polazi za rukom.

90. MINUT - Osam minuta produžena je utakmica u Humskoj.

89. MINUT - Sve nervozniji portugalski fudbaleri. Prave faulove, žustro reaguju, raspravljaju se sa sudijom...

85. MINUT - Miljković je oprobao udarac, nakon centaršuta, a Pereira hvata loptu.

79. MINUT - VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN! Holender je dobro prošao ,a Pereira brani njegov udarac. Samo korner za Partizan

73. MINUT - Kasnio je Saničanin, srećom po domaće okriznuo se Rui Košta.

71. MINUT - Žuti karton za Saničanina, prekid za Santa Klaru iskosa, odbranio se Partizan.

69. MINUT -Usledio je kraći prekid. Alano je prišao nakon izlaska sa terena do četvrtog sudije sa nekom primedbom. Žali se da ga je neko vređao.

66. MINUT - Uveo je trener gostiju dva napadača Rikardića i Koštu, a teren su napustili Karvaljo i Alano. Ofanzivno će igrati Santa Klara, a to bi moglo da otvori Partizanu priliku iz kontri.

64. MINUT - Hitao je Marković ka golu Pereire, srušio ga je sa dve noge Vilanueva, slobodan udarac za Partizan sa tridesetak metara.

59. MINUT - VELIKA ŠANSA PARTIZAN! Siniša Saničanin je tukao glavom, ide lopta preko gola.

51. MINUT - Partizan i dalje ima kontrolu lopte, ali za sada mirno.

46. MINUT - Počelo je drugo poluvreme. Oboren je Joović kod šesnaesterca Santa Klare. Imaće Jojić "skraćeni korner". Nedostjalo je malo Rikardu da zahvati tu loptu, nakon njega kasnio je i Saničanin. Dosta nesigurni defanzivci Santa Klare.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Partizan zasluženo vodi. Rezultat oslikava odličnu igru crno-belih.

45. MINUT - Igraće se prvo poluvreme još dva minuta.

41. MINUT - Jojić je dobio prvi žuti karton na meču.

40. MINUT - Pogrešio je na sredini Karvaljo, nije Partizan iskoristio brojčanu nadmoć pred golom rivala.

32. MINUT - ŠANSA SANTA KLARA! Gostujući tim  je imao tri prekida pred golom Popovića, uspeli su disciplinovano da se odbrane domaći fudbaleri. Treći pokušaj bio je iz velike udaljenosti. Linkoln je poslao loptu pod prečku. Odlično brani Popović.

28. MINUT - Natho je ušao u igru umesto povređenog Sume. Igrač nad kojim je napravljen penal neće moći da nastavi meč.

27. MINUT - GOL PARTIZAN!  Zaglušujuća buka sa tribina nakon gola! Odmah je stigao i drugi. Nakon koornera Jojića greši golman Marko Pereira, dobro je reagovao Saničanin koji uvećava prednost Partizana.

25. MINUT - GOL PARTIZAN! Rikardo je tukao po lopti. Pereira je otišao desno, a lopta levo. Partizan je anulirao prednost gostiju.

24. MINUT - PENAL ZA PARTIZAN! Borbeni suma je oboren u šesnaestercu, oborio ga je Vilanueva.

17. MINUT - Oboren je Jović iskosa ispred šesnaesterca, a Miloš Jojić je izveo prekid. Poslao je fudbaler crno-belih loptu na drugu stativu. Dobro se brane gosti.

15. MINUT - ŠANSA ZA PARTIZAN - Primio je loptu Lazar Marković u srcu šesnaesterca, plasirao je loptu po zemlji, a ona prolazi kraj gola crveno-belih.

12. MINUT - Portugalci na svaki faul odgovaraju prenemaganjem na travi stadiona u Humskoj.

9. MINUT - Kombinovali su Miljković i Jojić kod šesnaesterca, vezista crno-belih bio je blokiran, korner za crno-bele.

7. MINUT - Za sada je Partizan konkretniji. Imao je suma jedan udarac, a lopta je pod kontrolom domaćih igrača.

3. MINUT - Partizan je poveo, ipak ofsajd. Namestio se na šut Suma, Pereira brani, na odbitak je natrčao Jović, ali ništa od gola - ofsajd.

1. MINUT - Počeo je meč u Humskoj. Odlična atmosfera na tribinama, oko dvadesetak hiljada navijača na tribinama.