PARTIZAN SPREMAN ZA SANTA KLARU: Crno-beli dominantni protiv Kolubare!

A. Ilić

22. 08. 2021. u 22:52 >> 22:42

FUDBALERI Partizana u šestom kolu Superlige savladali su Kolubaru u Lazarevcu 4:0. (2:0).

ПАРТИЗАН СПРЕМАН ЗА САНТА КЛАРУ: Црно-бели доминантни против Колубаре!

Viđena je dominantna partija izabranika Aleksandra Stanojevića, a Kolubara je bila ravnopravan rival samo u uvodu meča.

Prvu ozbiljnu priliku na meču imali su domaću u 4. minutu. Đuranović je probio po levoj strani, a njegov udarac prošao je kraj stative Nemanje Stevanovića. Već u 11. minutu odlično je Jojić izveo prekid sa 18 metara, Stanivuković je odbranio njegov udarac koji je usput okrznuo prečku, a Aleksandar Lutovac bio je na pravom mestu.

Pred sam kraj odlaska na pauzu mladi Nikola Terzić iskoristio je prostor da uveća prednost Partizana. Dobro je promešao odbranu i poslao loptu u mrežu nemoćnog Stanivukovića.

Drugo poluvreme nastavljeno je u istom maniru kao i prvo. Partizan je napadao, a od 52. minuta imao je 3:0 na semaforu. Suma je proigrao Rikarda Gomeša, a on svoju priliku rutinski koristi. Samo pet minuta kasnije Rikardo je pokazao da je u odličnoj formi svojim drugim golom za konačnih 4:0.

KOLUBARA - PARTIZAN 0:4 (0:2)

(Lutovac 11', Terzić 42', Rikardo 52', 57')

Sudija: Lazar Lukić

Stadion: FK Kolubara, Lazarevac

KOLUBARA: Stanivuković - Janković, Radovanović, Marjanović, Bakić, Kočović (od 69. Pecelj) - Nikolić, Mladenović (od 58. Filipović), Đokić (od 68. Milisavljević), Đuranović (od 76. Dobrijević)- Đenić (od 58. Andrić)

ARTIZAN: Stevanović - Živković, Vujačić, Ostojić, Obradović - Šćekić, Jojić - Suma (od 60. Natho) - Lutovac (od 25. Marković), Terzić (od 60. Jović), Gomeš (od 60. Holender)

KRAJ MEČA

90. MINUT - Igraće se još četiri minuta.

87. MINUT - Holender je oprobao udarac, a Dejan Stanivuković odlično reaguje.

77. MINUT - Preti Natho nakon duge "šetnje" ka golu rivala, njegov udarac zaustavio je golman domaćih.

71. MINUT - Umalo su crno-beli došli u priliku da upišu i peti gol, a Holender je bio u ofsajdu.

65. MINUT - Partizan je iskusno spustio ritam igre, imaju gosti četiri pogotka prednosti, te će sada usporiti kako bi spremno dočekali duel sa Santa Klarom.

57. MINUT - GOL PARTIZAN - Nezaustavljiv je Rikardo, ponovo je pogodio! Prošla je lopta kroz sredinu, a Rikardo je odlično reagovao!

52. MINUT - GOL PARTIZAN - Sejduba Suma je odlično proigrao Rikarda Gomeša, a napadač crno-belih zatresao je mrežu Kolubare za 3:0.

46. MINUT - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1. MINUT - Suma je poslao dobru loptu do Obradovića, defanzivac Partizana bio je u ofsajdu.

45. MINUT - Produžen je meč jedan minut.

42. MINUT - GOL PARTIZAN! Ako je neko sumnjao u mladog Nikolu Terzića pred meč, pokazao je mladi napadač da zaslužuje mesto u timu. Promešao je odbranu i bez mnogo poteškoća savladao golmana Stanivukovića.

35. MINUT - Oprobao je udarac i Jojić, bio je blokiran.

32. MINUT - Rikardo je nakon prekida pokušao glavom, a lopta odlazi preko gola.

30. MINUT - Novi prekid u blizini Partizanovog šesnaesterca, Mladenović je poslao loptu u šesnaesterac gostiju, a Đuranović uspeva da udari loptu, ipak Stevanović je bio na mestu.

25. MINUT - Uputili su domaći prvi šut u okvir gola. Budan je bio Stevanović.

24. MINUT - Povredio se Lutovac, strelac jedinog gola zadobio je povredu, a Lazar Marković ušao je umesto njega.

17. MINUT - Posle postignutog gola inicijativa na terenu u potpunosti pripada Partizanu.

11. MINUT - GOL PARTIZAN! Nakon prekida izgledna prilika za Partizan. Namestio se Miloš Jojić sa osamnaest metara. Odbranio je Stanivuković njegov udarac, nespretno, lopta dolazi do Lutovca koji glavom sa par metara šalje loptu u praznu mrežu!

7. MINUT - Domaći igrači hrabro igraju, često šutiraju sa distance, za sada ne uspevaju da ugroze gol Stevanovića.

4. MINUT - DOBRA ŠANSA KOLUBARA! Oprobao je udarac Đuranović koji je iskosa probio odbranu Partizana, namestio se na šut, a lopta odlazi tik kraj stative Stevanovića.

1. MINUT - Meč u Lazarevcu je počeo.