PARTIZAN IZBACIO SOČI: Crno-beli nakon drame slavili posle penal serije

A. Ilić

12. 08. 2021. u 22:28 >> 23:56

FUDBALERI Partizana eliminisali su Soči nakon velike drame u revanš meču koji je igran u Humskoj. Nakon 1:1 u prvom meču, drugi je u Beogradu završen 2:2 nakon produžetaka, a u penal seriji uspešniji je bio Partizan 4:2.

ПАРТИЗАН ИЗБАЦИО СОЧИ: Црно-бели након драме славили после пенал серије

Tim iz Humske ceo meč bio je bolji rival. Imao kontrolu lopte, stvarao šanse, ali su ih crno-beli ujedno i promašivali dok je ruski tim svoje malobrojne koristio.

Heroji crno-belih večeras su bili Igor Vujačić i Nemanja Stevanović koji je "skinuo" odlučujući penal Rodrigao. Tako se odluka Aleksandra Stanojevića da 10 minuta pred penal seriju zameni golmana pokazala kao pogodak.

Prvu ozbiljniju šansu crno-beli imali su u 14. minutu. Džanajev je morao da se pomuči kako bi zaustavio udarac Lazara Markovića.

Ponovo je Partizan napadao u  25. minutu. Soslan Džanajev je učinio nemoguće u pokušaju da paradom spasi gol.

Igrao se 30. minut izgledna prilika za Partizan. Fenomenalno je Miloš Jojić izveo korner, a Slobodan Urošević je malo zakasnio na loptu. Pored je bio i Saničanin, propala je još jedna šansa Partizana.

Drugo poluvreme Partizan iznova dobro otvara. Imali su inicijativu crno-beli. Lazar Marković u 55. minutu dodaje do Miloša Jojića koji kroz noge šalje loptu u mrežu gostiju.

Ponovo šok za Partizan u 76. minutu. Terakov je drugim golom doneo novo vođstvo Rusima. Kada su se svi pomirili sa porazom i eliminacijom od Sočija u junaka je prerastao Aleksandar Šćekić koji u 90. minutu uspeva da matira golmana Ruskog tima za 2:2 i produžetke.

Dve velike prilike Burmistrov je imao u prvom produžetku. Prvo mu je stopostotnu priliku odbranio Popović, potom je plasirao loptu ka praznom golu Partizana. Igor Vujačić sa gol linije uz velike napore čisti siguran gol Burmistrova!

PARTIZAN - SOČI 2:2 (0:1) pen 4:2  /3:3/

( Jojić 55', Šćekić 90'- Terekov 33', 76')

SUDIJA Jakob Kelhet (Danska)

Partizan (4-2-3-1): Popović (Stevanović 110')  - Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević (Obradović 110')- Jojić, Zđelar - Holender (Šćekić od 71') , Natho(Suma od 65'), Marković - Rikardo.

Soči (5-4-1): Džanajev - Zaika (Burmistrov od 69'), Prohin, Rodrigao, Barać, Terehov - Jusupov (Angban od 77'), Calagov, Noboa (Žaozinjo od 77), Popov (Margasov od 69')- Bursov (Vorobjev od 72').

PENAL SERIJA

4:2 - Vujačić je spasao gol u produžetku, sada je sva težina ovog susreta na njegovim plećima. Gotovo je Partizan je u plej-ofu!

3:2 - Rodrigao protiv Stevanovića. Brani Stevanović!

3:2 - Suma ne obraća pažnju na golmana gostiju koji se razmahao. Ipak, zasmetao mu je, ali ne dovoljno. Pogodio je stativu Suma, lopta se odbila o leđa čuvara mreže Sočija i ušla u gol.

2:2  Žaozinjo je naredni preuzeo odgovornost. Pročitao ga je Stevanović ali nije uspeo da spreči gol.

2:1 - Rikardo protiv Dženajeva. Snažno, pod prečku

1:1 - Vorobjev je bio precizan za goste.

1:0 - Marko Živković otvara seriju Partizana. Živković hladnokran!

0:0 Cagalov (Soči) pogađa stativu. Prevario je Stevanovića, ali ne i okvir gola.

DRUGI PRODUŽETAK

119. MINUT - Preti Nikita Burmistrov, budan je bio Stevanović koji bez mnogo problema hvata loptu.

116. MINUT - Dosta je opao ritam, čini se da oba tima isčekuju penale. Ne srljaju ni domaći, a ni Rusi.

111. MINUT - Pao je Aleksandar Miljković u šesnaestercu, Jakob Kejlet odmahuje na primedne domaćih igrača.

110. MINUT - Menja sada Stanojević i golmana, u igru je ušao  Stevanović. Jasno je da crno-beli žele da se što bolje pripreme za izvođenje penala.

107. MINUT - Soči se organizovano brani, trenutno se igra između dva šesnaesterca.

PRVI PRODUŽETAK

102. MINUT - VUJAČIĆ SPAŠAVA PARTIZAN! Išla je lopta ka praznom golu Partizana, a Igor Vujačić sa gol linije uz velike napore čisti siguran gol Burmistrova!

97. MINUT - VELIKA ŠANSA ZA SOČI - Burmistrov se izborio za prostor, šutirao je, stopostotnu priliku sprečava Popović. Čuvar mreže Partizana odlično je bio postavljen.

95. MINUT - Uputio je Terzić novi centaršut iz kornera, ovoga puta odbrana je bila spremna za njegovu loptu.

94. MINUT - Prekombinovali su se Rikardo i Suma u šesnaestercu rivala. Hteli su mnogo, a dobili malo. Usledila je kontra Sočija, a Vujačić je uspeo da osujeti nalet Burmistrova)

DRUGO POLUVREME

90. MINUT - GOL PARTIZAN!  Odlično izveden korner Partizana. Soslan Džanajev otišao je u prazno, a Aleksandar Šćekić je uradio dovoljno da skrene loptu u mrežu.

87. MINUTA - Brani se Soči sa svih 11 igrača. Problem ima Partizan u završnici da probije bunker rivala.

84. MINUT - Ponovo Suma šutira iskosa. Jojića menja Terzić. Partizan da izbori produžetke.

82. MINUT - Kombinovali su fudbaleri Partizana, Rikardo je spustio loptu za Sumu koji je imao priliku za šut, ali se obrukao - promašio je ceo fudbal, te lopta odlazi  gol aut.

80. MINUT - Angban je odmah po ulasku imao priliku, dobro se brani Partizan.

76. MINUT - SOČI VODI - Partizan je dozvolio previše prostora igračima Sočija. Lopta sa leve strane koju šalje Jusupov dolazi do Terekova koji donosi Rusima vođstvo.

73. MINUT - Urošević je nakon centaršuta probao da pronađe Rikarda, nije uspeo. Korner, nakon koga nije bilo opasnosti.

71. MINUT - Pripretio je Marković, šutira kapiten Partizana kraj gola na dodavanje Saničanina.

65. MINUT - Bibras Natho izlazi iz igre, a umesto njega je ušao Sejduba Suma.

55. MINUT - GOL PARTIZAN! Od početka drugog poluvremena ima Partizan inicijativu. Krunisao ju je golom kada je Marković po desnoj strani odlično probio, lopta dolazi do Miloša Jojića koji izjednačuje nakon devet minuta igre u drugom poluvremenu!

50. MINUT - Vrše presing po celom terenu crno-beli. Ipak još uvek ne uspevaju da u nastavku meča ugroze golmana ruskog tima.

47. MINUT - Dobra prilika za Lazara Markovića, ipak ne uspeva da zahvati loptu na pravi način.

PRVO POLUVREME

45. MINUT - Dva minuta produženo je prvo poluvreme.

41. MINUT - Ponovo Vujačić preti nakon kornera, a njegov uradac završio je preko gola gostiju.

37. MINUT -  ŠANSA PARTIZAN Fenomenalno je Miloš Jojić izveo korner, a Slobodan Urošević je malo zakasnio na loptu. Pored je bio i Saničanin, propala je još jedna šansa Partizana.

36. MINUT - Partizan napada, međutim, u završnici nedostaje pravo rešenje.

33. MINUT - GOL SOČI! Napadao je Partizan, bio znatno bolji rival, a onda iz trenutka nepažnje Sergej Terekov donosi prednost Sočiju.

29. MINUT - Pogodila je lopta Markovića u rame, gosti negoduju, traže jedanaesterac. Danski sudija odmahuje rukom.

25. MINUT - ŠANSA PARTIZAN! Soslan Džanajev je učinio nemoguće! Fantastičan šut Bibrasa Natha, još bolja odbrana golmana Sočija.

24. MINUT - Marković je kružio oko šesnaesterca, oboren je ispred kaznenog prostora. Dobra prilika za Partizan.

22. MINUT - Jojić će pokušati iz prekida u blizini korner zastavice da pronađe saigrače, nije na najbolji način poslao loptu u šesnaesterac.

19. MINUT - Partizan u dosadašnjem toku meča znatno bolji. Ukoliko nastavi sa ovakvom ofanzivom pitanje je koliko će Soči moći da se brani.

14. MINUT - ŠANSA ZA PARTIZAN! Džanajev je krajnjim naporom uspeo da zaustavi iudarac Lazara Markovića. Iz kornera je pripretio i Igor Vujačić. Primirio je loptu, iz odlične prilike promašio je gol.

9. MINUT - Jako je raspoložen Marković na početku meča, konstantno traži lotpu, kreće se, zadaje probleme rivalu.

8. MINUT - Neprecizan Marković nakon kornera. Završio je Holender na zemlji. Ukazivana mu je pomoć.

7. MINUT - Natho je odlično po desnoj strani proigrao Lazara Markovića, on šalje loptu do Holendera, mađarski reprezentativac za malo kasni, korner.

5. MINUT - Otvorena igra na početku, Partizan ima nešto više loptu u nogama.

1. MINUT - Počela je utakmica u Humskoj.

* Prinuđen je bio Aleksandar Stanojević da napravi izmenu. Umesto Danila Pantića u startnih 11 je Filip Holender.