SRBIN KORAČA KA LIGI ŠAMPIONA: Veljko Birmančević nerešiva enigma za Stivena DŽerarda (VIDEO)

03. 08. 2021. u 22:03

VELjKO Birmančević bio je prva zvezda senzacionalne pobede Malmea nad Glazgov Rendžersom u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona - 2:1.

СРБИН КОРАЧА КА ЛИГИ ШАМПИОНА: Вељко Бирманчевић нерешива енигма за Стивена Џерарда (ВИДЕО)

Birmančević, koji je do ovog leta igrao za Čukarčki, postao je nereševa enigma za "rendžere", kojima je jedan gol dao, a prethodno jedan "namestio".

Ovaj 23-godišnji ofanzivni vezista rodom iz Šapca je seriju sjajnih nastupa za Malme (dao je šest golova na 11 uvodnih utakmica u šampionatu) nastavio i na međunarodnoj sceni.

Najpre je u 47. minutu Birmančević na desnoj strani napada švedskog tima izbegao ofsajd zamku, pa posle "lažnjaka" idealno centrirao ka daljoj stativi gde je volej Sorena Riksa doneo prednost domaćinu.

A samo minut kasnije, posle nove, brze akcije Malmea, lopta se odbila na levu stranu gde se "preselio" srpski fudbal, a odatle je uputio lukav i vrlo precizan udarac, posle kog se lopta od stative odbila u mrežu tima iz Glazgova.