ZVEZDA ZABELEŽILA PRVU POBEDU U SEZONI: Ivanić doneo trijumf crveno-belima (VIDEO)

24. 07. 2021. u 20:36 >> 22:57

FUDBALERI Crvene zvezde ostvarili su prvu pobedu u novoj sezoni, pošto su na svom terenu savladali Mldost sa 1:0 u 2. kolu Superige Srbije.

ЗВЕЗДА ЗАБЕЛЕЖИЛА ПРВУ ПОБЕДУ У СЕЗОНИ: Иванић донео тријумф црвено-белима (ВИДЕО)

Slave crveno-beli Mirka Ivanića koji je postigao jedini pogodak na meču i to u finišu prvog poluvremena, tačnije u 45. minutu.

Odlilan dupli pas je odigrao sa Kataijem, potom šutirao iz prve sa nekih 16 metara i matirao je odličnom Milovića.

Ponovo izabranici Dejana Stankovića nisu blistali, nisu izgledali na tim od prošle sezone, ali za njih je verovatno najvitnije da su konačno došli do trijumfa.Sada za Zvezdu sledi ono najvažnije, utakmica sa Kairatom. Crveno-beli su izgubili u prvoj utakmici u Kazahstanu sa 2:1 i potrebna im je pobeda.

RADOST Dejan Stanković i Mirko Ivanić/FOTO: M. Vukadinović

Ne čeka Milana Borjana i drugove nimalo lak zadatak u sredu (20.30). Posao će dodatno biti otežan što na stadionu "Rajko Mitić" neće biti navijača, bar onih najvatrenijih (škole fudbala će moći da budu na stadionu).

Crvena zvezda sada u prvenstvu ima četiri boda, dok je Mladost i dalje bez bodova.

Sastavi timova:

C. zvezda (4-2-3-1): Borjan - Pankov, Dragović, Eraković, Rodić - Sango, Kanga - Falko Katai, Ivanić - Dioni.

Mladost (4-2-3-1): Milović - Cvetković, Leković, B. Milošević, Mićević - Baha, Tumbasević -  Radivojević, S. Jovanović, Lambulić - Kos.

DRUGO POLUVREME: C. zvezda - Mladost 1:0

90+4. MINUT - Kraj utakmice!

83. MINUT - Falko je šutirao posle dobre kombinacije sa Kataije, no opet je svoj gol dobrom intervencijom sačuvao Milović.

79. MINUT - Katai je tukao iskosa sa desne strane, ali je lopta završila u naručju Milovića.

69. MINUT - Oprobao je udarac Kanga iz daljine. Nije bio precizan Gabonac, navikao je on navijače Zvezde na mnogo bolje.

63. MINUT - Katai je probio po levoj strani, šutirao je levom nogom. Ipak od svega je pogodio samo spoljni deo mreže.

60. MINUT - Dugo se gledao snimak u VAR sobi i doneta je odluka da se gol krilnog napadača Zvezde ne prizna.

56. MINUT - Postigla je Zvezda drugi gol. Uradio je to Falko, ali on nije priznat zbog ofsajda u kome se našao Katai koji je bio asistent kod pogotka Italijana.

49. MINUT - Deluje da je Zvezda dosta agilnije ušla u drugo poluvreme. Žustrije napada nego što je to bio slučaj u prvih 45 minuta.

46. MINUT - Počelo je drugo poluvreme utakmice koja se igra na stadionu "Rajko Mitić".

PRVO POLUVREME: C. zvezda - Mladost 1:0

45+2. MINUT - Kraj prvog poluvremena!

45. MINUT - Ivanić dovodi Zvezdu do prednosti. Sjajno je Ivanić uposlio Kataija, ovaj mu je samo ostavio loptu, a sjajni vezista je iz prve pogodio gol Lučanaca. Ovo je prvi gol koji crveno-beli postižu u novoj sezoni, ne računajuću onaj u Kazahstanu, pošto je igrač Kairata zatresao sopstvenu mrežu.

44. MINUT - Zvezda je izvela veliki broj kornera, ali ni iz jednog nije bilo opasnosti po gol gostiju.

35. MINUT - Tumbasević je šutirao sa skoro 30 metara, lopta je završila u naručju Borjana.

29. MINUT - Rodić je centrirao sa leve strane, Dragović je glavom šutirao, ali to je lako ukrito golman Mladosti.

25. MINUT - Lepo se Kanga oslobodio Tumbasevića, probio po desnoj strani, oštro centrirao po zemlji. Ipak, dobro je bio postavljen Maksim Milović i otklonio je opasnost.

20. MINUT - Dioni je dva puta pokušao u jednom napadu. Prvi udarac mu je zaustavio golman Mladosti, a drugi šut glavom je otišao preko prečke.

16. MINUT - Odlično Lučanci stoje na terenu. Zvezda je za sada bezidejna, a gosti pokušavaju da napadnu kad god im se ukaže prilika.

7. MINUT - Napada domaćin na početku utakmice, ali nema ozbiljnije opasnosti po gol gostiju. Vredno pomena je pokušaja Falka koji je ukrotio Milović i dva kornera iz kojih crveno-beli nisu mnogo dobili.

2. MINUT - Oprobao je udarac Ivanić. Vezista Zvezda je tukao sa nekih 20 metara, no lopta je otišla preko gola.

1. MINUT - Počela je utakmca na stadionu "Rajko Mitić".