"KUVA SE" U E GRUPI EURO 2020: Švedska sa penala savladala Slovačku (VIDEO)

18. 06. 2021. u 16:48

FUDBALERI Švedske u drugom kolu E grupe savladali su Slovačku sa 1:0 . Uprkos minimalcu viđena je jako uzbudljiva utakmica.

КУВА СЕ У Е ГРУПИ ЕУРО 2020: Шведска са пенала савладала Словачку (ВИДЕО)

Samo zahvaljujući odličnom Martinu Dubravki Slovačka je dozvolila samo jedan gol Šveđanima.

Imali su gosti u 50. minutu i prvu ozbiljniju priliku da dođu do gola. Ondrej duda je primio odlično dodavanje u 50. minutu, ali je šutirao tik iznad prečke.

Potom su se u 60. minutu ređale šanse za Šveđane. Markus Danijelson je šutirao, iznad prečke, a pre toga nekoliko minuta Dubravka odlično reaguje na udarac iz blizine.

Sedam minuta kasnije Aleksander Isak je glavom tukao, lopta odlazi tik iznad prečke, a u 71. minutu imao je priliku da se iskupi iz kolosalne prilike. Šutirao je u donji levi ugao, a Dubravka ponovo na visini zadatka.

Samo pet minuta nakon toga Dubravka je imao duel sa Danijelom Sibertom, a sudija je pokazao na belu tačku. Emil Forseberg je bio siguran izvođač sa "bele tačke" za 1:0. Tražili su u 96. minutu Slovaci penal, ali nije ga bilo.

Španija je treća u grupi sa jednim osvojenim bodom, a sutra će igrati protiv Poljske.