HUMELS TRAGIČAR: Francuska dominirala protiv Nemačke na Euro 2020, dva poništena gola, stative, autogol... (VIDEO)

A. Ilić

15. 06. 2021. u 22:52

NAJBOLjE za kraj popularna je krilatica, a upravo tako možemo opisati poslednji meč F grupe u okviru prvog kola Evropskog prvenstva. Duel je odigran na Alijanc Areni, a slavila je Francuska sa 1:0.

ХУМЕЛС ТРАГИЧАР: Француска доминирала против Немачке на Еуро 2020, два поништена гола, стативе, аутогол... (ВИДЕО)

Iako su "galski petlovi" slavili "minimalcem" nikako nije manjkalo uzbuđenja na večerašnjem duelu.

Već u 17. minutu Kilijan Mbape je pretio, prošao je kroz defanzivnu liniju, a usledila je potom fantastična reakcija Manuela Nojera.

Ipak, tri minuta kasnije peh za domaćina. Pogba je pokušao da proigra saigrača na drugoj strani, u unakrsnoj vatri našao se Mets Humels koji je uspeo da matira Manuela Nojera.

Ilkaj Gundogan je oprobao udarac u 38. minutu, bio je neprecizan.

Do 52. minuta čekali smo novu ozbiljnu priliku. Akter je bio Adrijen Rabio, ali je njegov pokušaj zaustavila stativa.

Serž Gnabri ju je dva minuta kasnije imao dobru šansu, ali je nespretno zahvatio loptu u šesnaestercu, te je ona otišla visoko preko gola.

Potom je u 67. minutu Kilijan Mbape bio u novoj prilici, on i Rabio bili su u ofsajdu, napadač PSŽ, je nanizao nekoliko defanzivaca i matirao Nojera, ipak, ostalo je na semaforu 1:0.

Ponovo je poništen gol Francuzima. Strelac je bio Benzema strelac u 85. minutu.

Podsetimo, u prvom meču F grupe Mađarska je poražena 3:0 od Portugala.

Upravo će Portugalci naredni meč igrati protiv Nemačke, dok će Mađarska odmeriti snage sa Francuskom.