PODVIG S. MAKEDONIJE: Goran Pandev odveo makedonce na Evropsko prvenstvo

12. 11. 2020. u 19:57

SEVERNA Makedonija je u Tbilsiju napravila veliki podvig. Minimalnom pobedom protiv Gruzije (1:0) osigurali su mesto na Evropskom prvenstvu.

ПОДВИГ С. МАКЕДОНИЈЕ: Горан Пандев одвео македонце на Европско првенство

U prvom delu igre Gruzija je imala inicijativu, ipak videli smo samo jednu opasnu šansu domaćina, Okriašvili je šutirao kraj gola.

Na drugoj strani, pet minuta posle pokušaja Gruzije - Pandev je imao dobru priliku, ali golman Loria odlično reaguje.

Sa 0:0 se i otišlo na pauzu. Po povratku reprezentacija Severne Makedonije preuzima kontrolu nad terenom.

Nije se dugo čekalo kako bi bolja igra Makedonaca donela rezultat. Akcija je krenula od Elmasa, veznjak Napolija je dugo lomio svog protivnika, lopta dolazi do Nestorovskog koji nalazi Pandeva a prekaljeni ofanzivac loptu šalje iza golmana Gruzije. Severna Makedonija vodi sa 1:0 od 56. minuta.

Gosti su do kraja bili koncentrisani na odbranu, te uspeli da slave i po prvi put se plasiraju na Evropsko prvenstvo.