LUDILO NA PARKENU: Danska dominirala protiv Rusije! (VIDEO)

21. 06. 2021. u 22:49

RUSIJA i Danska odigrali su uzbudljivu utakmicu koja je rešavala epilog prolaska dalje u plej-of fazu Euro 2020.

ЛУДИЛО НА ПАРКЕНУ: Данска доминирала против Русије! (ВИДЕО)

Ruski fudbaleri ubedljivo su poraženi od Danaca na Parkenu sa 4:1.

Aeleksandar Golovin je u 18. minutu imao dobru šansu nakon solo prodora. Prošao je dvojicu defanzivaca, a Kasper Šmajhel odlično je reagovao.

Igrao se 29. minut a Pjer Emil Hojberg je dobro zahvatio loptu, ali je šutirao kraj leve stative. Milek Damsgard je u 38. minutu oduševio navijače. Šutirao je sa ivice šesnaesterca, a lopta odlazi u desni ugao.

Eksplozivan fudbal na Parkenu gledali smo u drugom poluvremenu. Jusuf Pulsen je iskoristio dobro dodavanje i uvećao razliku na 2:0.

Nakon što je Janik Vestergard grubo startovao Klement Turpin popkazao je na "belu tačku". Artem Džjuba bio je siguran izvođač penala.

Ni to nije bilo dosta. Andreas Kristensen je u 79. minutu šutirao sa velike udaljenosti, a Matvej Safonov nije mogao da učini ništa kako bi sačuvao mrežu.

Joakim Mael samo tri minuta kasnije postavlja konačnih 4:1. Šutirao je sa ivice šesnaesterca u donji ugao.

Danska će 26. juna igrati protiv Velsa.  Dok je Rusija grupnu fazu završila kao trećeplasirani tim.