FURIOZNA ITALIJA NASTAVILA SA POBEDAMA: "Azuri" srušili i Vels, Švajcarska srušila Tursku (VIDEO)

20. 06. 2021. u 19:51

Italija je u utakmici 3. kola grupe A pobedila Vels sa 1:0 i pkazala ponovo odlilan fudbal.

ФУРИОЗНА ИТАЛИЈА НАСТАВИЛА СА ПОБЕДАМА: Азури срушили и Велс, Швајцарска срушила Турску (ВИДЕО)

Ovaj poraz ne boli mnogo Gereta Bejla i drugove koji su se domogli plasmana među osam najboljih selekcija.

Trenutak odluke desio se u 39. minutu kada je Mateo Pesina iskoristio centaršut Marka Veratija i ispostaviće se doneo pobedu "azurima".

Selektor Italije Roberto Manćini odmorio je veliki broj glavnih igrača, no i fudbaleri koji su malo ili nisu nikako igrali uspeli su da nastave pobednički niz.

Ova reprezentacija je grupnu fazu okončala sa maksimalnih devet bodova i impresivnom gol razlikom - 7:0.

Švajcarska je u drugom meču ove grupe bila bolja od Turske sa 3:1 i ovo im je bila prva pobeda na šampionatu Evrope.

"Sajdžije" su prvi deo takmičenja okončali na trećem mestu sa četiri boda koliko ima i Vels, ali zbog slabije gol razlike nisu u prve dve ekipe. Ipak, izabranici Vladimira Petkovića bi trebalo da se nađu u osmini finala.

Švajcarska je bila bolji rival i zasluženo je slavila. Do prednosti je došla već u 6. minutu kada je Haris Seferović odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao Ugurčana Čakira.

Do odlaska na odmor prednost je povećao Džerdan Šaćiri čiji pogodak je bio zaista lep. Odlično je šutirao sa nekih 20 metara i pogodio gornji ugao gola Turske.

To kao da je malo trglo tim Šenola Guneša koji je smanjio prednost u 62. minutu kada je mrežu Jana Zomera zatresao Irfan Kahveči.

Konačan rezultat postavio je Šaćiri. To je fudbaleru Liverpula bio drugi gol na utakmici.