SJAJNA NEMAČKA BOLJA OD PORTUGALA: Prštalo u Minhenu - šest pogodaka, dva autogola i odlični Gosens (VIDEO)

19. 06. 2021. u 19:53

NEMAČKA je brzo zaboravila poraz od Francuske i u 2. kolu grupe F je savladala Portugal sa 4:2 i pokazala da je ozbiljna reprezentacija.

СЈАЈНА НЕМАЧКА БОЉА ОД ПОРТУГАЛА: Прштало у Минхену - шест погодака, два аутогола и одлични Госенс (ВИДЕО)

Meč koji se odigrao na "Alijanc Areni" u Minhenu je bez ikakve dileme bio jedan od najboljih na dosadašnjem šampionatu Evrope.

Aktuelni prvak kontitentalnog takmičenja je bolje počeo i meč i do prednosti je stigao u 15. minutu. Sjajnu kontru istrčali su izabranici Fernanda Santoša koju je golom završio Kristijano Ronaldo kome je to bio treći gol na drugoj utakmici.

Od tog momenta tim Joakima Leva krenuo je da kidiše ka golu Ruija Patrisija. To se "pancerima" isplatilo koji su već do odlaska na odmor uspeli da preokrenu rezultat. Zanimljivo da su oba pogotka bila delo igrača Portugala koji su tresli sopstvenu mrežu.

To su uradili Ruben Dijaš i Rafael Gereiro. Kod oba gola u akciji je učestvovao fantastični Robin Gosens.

Fudbaler Atalante je uspeo sjajnu partiju da kruniše i golom u 60. minutu, četvrtim za svoju selekciju. Treći je bio delo Kaija Haverca kome je takođe gol servirao Gosens.

Diogo Žota je bio strelac drugog gola za Portugal, inače napadač Liverpula je bio asistent kod pogotka Ronalda.

"Pancerima" je ovo bila peta vezana pobeda protiv Portugala.

Obe selekcije posle ovog meča imaju po tri boda. Čelo tabele drži Francuska sa četiri, dok je Mađarska na začelju sa jednim osvojenim bodom.

U poslednjem kolu grupe F Nemačka se sastaje sa Mađarskom 23. juna, a duel evropskog i svetskog prvaka igra se istog dana.